Перейти до основного змісту
Фінляндія подасть заявку на вступ до НАТО "в найближчі тижні". Чекають на Швецію

Фінляндія подасть заявку на вступ до НАТО "в найближчі тижні". Чекають на Швецію

Заступник голови комітету з закордонних справ парламенту Фінляндії Ерккі Туоміоя спрогнозував, що країна подасть заявку на вступ до Північноатлантичного Альянсу "в найближчі тижні".

Як передає фінське видання Helsingin Sanomat, про це він заявив 21 квітня під час візиту делегації фінських парламентарів до Стокгольма.

"Я сказав, що помітна більшість як громадян, так і парламентарів Фінляндії (підтримує вступ до НАТО — ред.), а це означає, що Фінляндія передасть НАТО заявку на членство в найближчі тижні, протягом вести", — сказав Туоміоя журналістам.

Своєю чергою голова комітету в закордонних справах фінського парламенту Юссі Галла-аго наголосив, що шведська сторона була зацікавлена в тому, як Гельсінкі ухвалювали рішення щодо членства в Альянсі — і чи впевнені вони в позитивному рішенні.

"Для нас обох (Фінляндії і Швеції — ред.) не було б користі від того, що один із нас є в НАТО, а інший — ні. Сподіваюсь, що шведи обговорять це питання приблизно в тих же часових межах, щоб ми досягли спільного рішення", — додав Ерккі Туоміоя.

Читайте також: Фінляндія планує вступ в НАТО. Кремль погрожує. Чи зупинить це країну — пояснює фінський експерт

В інтерв'ю шведській газеті Aftonbladet фінський політик заявив, що 180 з-поміж 200 парламентарів у Фінляндії підтримають рух країни до НАТО. Helsingin Sanomat наводить скромнішу оцінку — 112, але і цієї більшості достатньо для рішення.

Фінляндія і Швеція оголосили, що планують вступати до НАТО. Це питання має вирішитись уже в червні 2022 року — на саміті Альянсу в Мадриді. Відмова від нейтральності та курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві не в останню чергу на тлі війни Росії проти України.

Кремль наголосив, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.

Що відомо

  • Російська сторона стверджує, що членство України в НАТО загрожує безпеці РФ. У грудні 2021 року вона висунула Альянсу ультиматум із вимогою відвести війська на кордони 1997 року і відмовитися від визнання євроатлантичної перспективи України і Грузії.
  • У березні, вже після початку вторгнення в Україну, президент РФ Володимир Путін назвав вимоги до України для припинення війни. Серед них — нейтральний статус, щоб країна не вступила в НАТО, визнання Криму російським і демілітаризація. В Україні попередньо погоджувалися обговорювати нейтральний статус, але в обмін на інші гарантії безпеки.
  • Україна готова обговорювати відмову від вступу до Північноатлантичного Альянсу і статус тимчасово окупованих Криму і частин Донбасу, але тільки після припинення вогню і відведення військової техніки. Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю українським ЗМІ 16 квітня.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 58. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок