Зеленський звернувся до українців у Запорізькій та Херсонській областях щодо так званих "референдумів"

Зеленський звернувся до українців у Запорізькій та Херсонській областях щодо так званих "референдумів"

Важливо
Зеленський звернувся до українців у Запорізькій та Херсонській областях щодо так званих "референдумів"
Фото: Володимир Зеленський / Facebook

Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців на тимчасово окупованих Росією територіях південних областей. Він закликав не надавати особисті дані, які РФ може використати для фальсифікації на так званих референдумах.

Про це Зеленський сказав у вечірньому зверненні 21 квітня.

"Закликаю мешканців південних областей, Запорізька, Херсонська, уважно, дуже уважно ставитись до того, яку інформацію про себе ви даєте загарбникам. Якщо вони просять вас заповнити якісь анкети, залишити паспортні дані, то знайте — це не для того, щоб вам допомогти, не для того, щоб просто переписати людей, які живуть на певній території і не для того, щоб дати вам гуманітарну допомогу. Це для того, щоб реально сфальшувати на вашій землі референдум. Якщо надійде команда з Москви — влаштувати таку виставу. Будь обережні! Жодне ХНР не пройде", — наголосив президент.

Війна. Усі новини

Що відомо

  • На Херсонщині російські військові друкують бюлетені, бланки, брошури, плакати та буклети для проведення голосування на "референдумі" зі створення чергової псевдореспубліки "ХНР" та визнання окупаційної влади. Для цього залучили, зокрема, потужності друкарні у Новій Каховці. Військові РФ перенесли дату фейкового референдуму на Херсонщині на 27 квітня. Також за даними Генштабу ЗСУ, на Херсонщині військові РФ оголосили мобілізацію чоловіків.
  • Для проведення "референдумів" завчасно збираються особисті дані мешканців тимчасово окупованих територій, ніби-то для отримання "гуманітарної допомоги" або соціальних виплат. За даними української розвідки, далі в день "голосування" співробітники ФСБ користуючись цією інформацією заповнюватимуть бюлетені, без згоди та фізичної присутності самих українців.
Усі новини Запоріжжя та Херсонщини.

Читайте також

“Азовсталь”, ЗСУ збивають російські бомбардувальники, Європа дає зброю. Війна. Головне за 21 квітня

Син загинув на війні, дім розбомбили: історія родини з Андріївки

"Крім героїзації нас, чекаємо, що будуть прийняті якісь рішення" — прикордонник про ситуацію на "Азовсталі"

Допомогти та не нашкодити. Як стати волонтером під час війни

На початок