Через вторгнення РФ до України швейцарці змінили ставлення до НАТО — опитування

Через вторгнення РФ до України швейцарці змінили ставлення до НАТО — опитування

ЗМІ

Після розв’язання Володимиром Путіним війни в Україні більшість жителів Швейцарії — нейтральної країни — почали підтримувати тіснішу співпрацю з Північноатлантичним Альянсом і фінансування переозброєння армії.

Про це свідчать результати опитування 20 тисяч швейцарців, здійсненого виданням Blick спільно з дослідницьким інститутом Sotomo.

Так, 56% респондентів підтримали "тіснішу співпрацю" з НАТО, а ще 55% виступають за збільшення фінансування національної оборони. Як зазначають автори опитування, особливо помітна зміна поглядів прихильників "лівих" партій, серед яких до Альянсу традиційно негативне ставлення.

Водночас лише 13% опитаних жителів Швейцарії підтримали ідею скорочення фінансування збройних сил країни. 54% підтримують угоду про придбання американських винищувачів F-35, а понад 70% виступають за участь Швейцарії в системі протиповітряної оборони "Залізний купол".

Директор інституту Sotomo Мішель Герман звертає увагу на те, що за результатами опитування більш схильною підтримувати нейтральний статус Швейцарії була молодь, тоді як старше покоління частіше виступало за активнішу роль країни в питаннях оборони і безпеки.

Читайте також: Погрози Москви не впливатимуть на рішення Фінляндії про вступ до НАТО — МЗС країни

Що відомо

  • Російська сторона стверджує, що членство України в НАТО загрожує безпеці РФ. У грудні 2021 року вона висунула Альянсу ультиматум із вимогою відвести війська на кордони 1997 року і відмовитися від визнання євроатлантичної перспективи України і Грузії.
  • У березні, вже після початку вторгнення в Україну, президент РФ Володимир Путін назвав вимоги до України для припинення війни. Серед них — нейтральний статус, щоб країна не вступила в НАТО, визнання Криму російським і демілітаризація. В Україні попередньо погоджувалися обговорювати нейтральний статус, але в обмін на інші гарантії безпеки.
  • Україна готова обговорювати відмову від вступу до Північноатлантичного Альянсу і статус тимчасово окупованих Криму і частин Донбасу, але тільки після припинення вогню і відведення військової техніки. Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю українським ЗМІ 16 квітня.
  • Фінляндія і Швеція оголосили, що планують вступати до НАТО. Це питання має вирішитись уже в червні — на саміті Альянсу в Мадриді. Відмова від нейтральності та курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві не в останню чергу на тлі війни Росії проти України. Кремль наголосив, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 54. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Фінляндія планує вступ в НАТО. Кремль погрожує. Чи зупинить це країну — пояснює фінський експерт

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок