"Ви тут, щоб розповісти свою правду – єдину правду". Принц Гаррі – до України на Іграх нескорених

"Ви тут, щоб розповісти свою правду – єдину правду". Принц Гаррі – до України на Іграх нескорених

"Ви тут, щоб розповісти свою правду – єдину правду". Принц Гаррі – до України на Іграх нескорених
Getty Images

Герцог Сассекський визнав, що тієї підтримки, яку зараз має Україна, недостатньо, а його дружина Меґан Маркл промовила на відкритті українське гасло.

У нідерландській Гаазі розпочалися Ігри нескорених серед ветеранів і чинних військовослужбовців. Попри повномасштабну війну, яку розв'язала Росія, збірна України все ж змогла долучитися до змагань у складі 19 спортсменів.

Упродовж усієї церемонії відкриття до української команди була прикута особлива увага. Сама збірна вийшла на парад країн із фото свого тренера зі стрільби з лука й ветерана Дмитра Сидорука. Срібний призер Ігор нескорених загинув під час бойових дій на початку квітня. Недоїхала до змагань і волонтерка-парамедикиня Юлія "Тайра" Паєвська, яка досі перебуває в російському полоні.

нескорені гаррі
Getty Images

Під час церемонії відкриття засновник Ігор нескорених – герцог Сассекський, принц Гаррі – окремо згадав збірну України й цінність її присутності на цій події.

"Ви – частина родини нескорених. І ми не лише віддаємо вам шану й честь – ми бачимо вас, – звернувся принц Гаррі до учасників. – Далеко ходити не треба – погляньте на представництво команди України. Неможливо переоцінити вашу сміливість у тому, що ви обрали приїхати сюди й бути тут зараз".

"Ви сказали мені вчора, що вирішили приєднатися до нас на цій світовій арені, незважаючи ні на що, не просто, щоб показати вашу силу, а й щоб розповісти свою правду – єдину правду про те, що відбувається у вашій країні. Ви знаєте, що ми разом з вами. Світ об'єднаний навколо вас. Та все ж ви заслуговуєте на більше. І моя надія полягає в тому, що ці змагання створять можливість для нас, як глобальної спільноти, бути для вас кращою підтримкою".

Його дружина, герцогиня Сассекська Меґан Маркл, також окремо виділила у своїй промові українську збірну та сказала "Слава Україні!" під гучні оплески присутніх у залі.

Читайте також: "Щоб не забули героїчний вклад українського народу". Збірна України візьме участь у Іграх нескорених

Що відомо

  • Ігри нескорених було започатковано в 2014 році у Великій Британії. Засновником став принц Гаррі, а перші Ігри відбулися в Лондоні.
  • У змаганнях беруть участь спортсмени-військові та ветерани, що отримали поранення, травми й інвалідність під час бойових дій.
  • Збірна України дебютувала на Іграх у 2017 році, що проходили в канадському Торонто. Тоді команда завоювала 14 медалей, а на минулих у Сіднеї – 20.
Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 53. Текстовий онлайн
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо