Співзасновник Telegram Дуров та низка російських мільярдерів просять не називати їх громадянами РФ

Співзасновник Telegram Дуров та низка російських мільярдерів просять не називати їх громадянами РФ

Співзасновник Telegram Дуров та низка російських мільярдерів просять не називати їх громадянами РФ
Прапор РФ. Фото: Getty Images

Павло Дуров, Ігор Бухман, Євген Швідлер та інші мільярдери, що мають зв'язки з Росією, не хочуть, щоб їх вважали громадянами РФ та запроваджували санкції проти їх бізнесу.

З подібним проханням звернулися представники підприємців та бізнесменів до американського видання Forbes.

"Павло покинув Росію багато років тому, не маючи наміру повертатися", — сказав прессекретар Дурова.

Водночас Ігор Бухман та його брат Дмитро, співзасновники ігрової компанії Playrix попросили внести їх до списку громадян Ізраїлю, куди вони іммігрували у 2016 році.

Крім того, представник Євгена Швідлера, друга і ділового партнера олігарха Романа Абрамовича, заявив, що "Пан Швідлер не є і ніколи не був громадянином Російської Федерації". Натомість він є громадянином США з 1994 року і Великобританії з 2010 року.

У Forbes наголошують, що після анексії Криму Володимиром Путіним у 2014 році та його вторгнення в Україну в лютому 34 нинішні та колишні російські мільярдери потрапили під санкції США, Великої Британії чи Європейського Союзу. Саме тому зростає тенденція, коли пов'язані з Росією бізнесмени не хочуть називатися "російськими".

Що відомо

  • Журналісти-розслідувачі виявили раніше невідомі активи російського бізнесмена Романа Абрамовича та колишнього начальника та акціонера сталеливарної компанії Абрамовича Evraz Євгена Швідлера.
  • США не хочуть повертати російським олігархам активи, заморожені в межах санкцій за повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
  • Влада Іспанії конфіскувала яхту вартістю 140 мільйонів доларів, що належить одному з російських олігархів, наближеному до президента РФ Путіна, Сергію Чемезову.
  • Велика Британія запровадила нові санкції проти Росії та Білорусі.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 52. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок