Приазовський державний технічний університет з Маріуполя евакуювали до Дніпра: нові подробиці

Приазовський державний технічний університет з Маріуполя евакуювали до Дніпра: нові подробиці

Ексклюзивно
Приазовський державний технічний університет з Маріуполя евакуювали до Дніпра: нові подробиці
Викладачки Маріупольського Приазовського державного університету в Дніпрі. Фото: Суспільне Дніпро

Приазовський державний технічний університет з Маріуполя евакуювали до Дніпра: тепер він розташовується в Національному технічному університеті “Дніпровська політехніка”. З 18-го квітня там дистанційно відновлять навчальний процес, повідомляють кореспонденти Суспільного, які побували у закладі.

20-річна Аліна – студентка четвертого курсу з Маріуполя. До 16 березня вона перебувала у місті, його постійно обстрілювали російські військові.

“Сподівалися, що буде краще, а врешті-решт ставало все тільки гірше. Слава богу, встигли поїхати, бо через кілька днів нашої квартири вже просто не було. Вся дванадцятиповерхівка наша згоріла, з усіма нашими речами, з усім…” – розповідає Аліна.

Аліна вчиться на менеджера транспорту та логістики у Приазовському державному технічному університеті. До Дніпра приїхала 19 березня, і вже тут дізналася, що її навчальний заклад відновлює роботу. Дівчина планує закінчити четвертий курс та вступити на п’ятий.

Приазовський державний технічний університет з Маріуполя евакуювали до Дніпра
Студентка Приазовського державного технічного університету Аліна. Фото: Суспільне Дніпро

“На жаль, поки не всі знайшлися. Половина групи поки що на окупованих територіях. З ними є якийсь зв'язок, тобто ми знаємо, що вони хоча б живі. Нічого не знаємо тільки про двох людей”, – говорить Аліна.

Приазовському університету в “Дніпровській політехніці” надали аудиторію, де працюватиме адміністрація навчального закладу, а також техніку.

З 26-го лютого в університеті жили люди з сусідніх селищ та міст, які обстрілювали сильніше за Маріуполь. А вже з 1-го березня бойовики почали обстрілювати й центр Маріуполя, прямі влучання снарядів були й в університет. Нині він майже повністю зруйнований, розповідає директорка навчально-наукового інституту економіки та менеджменту Приазовського державного технічного університету Олена Хаджинова.

Приазовський державний технічний університет з Маріуполя евакуювали до Дніпра
Олена Хаджинова. Фото: Суспільне Дніпро

“Сталися і пожежі в корпусах, і ще більше біженців з`явилося на території нашого університету. Люди з будинків і дворів навколо приходили захиститися і сховатися у нас. На жаль, бомбардування були такі руйнівні й масштабні, що люди, які знайшли тимчасовий прихисток в університеті, гинули під цими обстрілами. На території університету почали ховати померлих”, – говорить Олена Хаджинова.

Приазовський державний технічний університет з Маріуполя евакуювали до Дніпра
Наслідки обстрілів Приазовського державного технічного університету. Фото з архіву Валерії Колосок

Вже після виїзду з міста, каже директорка, у месенджерах почали шукати своїх людей. З 3000 студентів, які навчалися у закладі, наразі вийшли на зв’язок близько 1800, із 800 співробітників університету і коледжу – 360. Олена каже: для пошуку створили гугл-форму, яку розповсюдили в мережі. У ній щодня з`являються нові дописи. Відомо також і про загиблих викладачів та студентів, каже Олена.

“Наразі статистика у нас ведеться, але вона не повна, і ця інформація лише зі слів тих, хто вирвався з Маріуполя і передав цю звістку нам. Офіційно померлих і загиблих ніхто в Маріуполі не реєструє. Серед числа студентів також є загиблі, і в перші дні війни, коли були обстріляні Сартана й околиці Маріуполя, ми вже знали про ці втрати”, – говорить директорка.

Докторка економічних наук, завідувачка кафедри менеджменту транспорту і логістики Валерія Колосок зараз також працює у Дніпрі. Вона виїхала з Маріуполя 15 березня.

Приазовський державний технічний університет з Маріуполя евакуювали до Дніпра
Валерія Колосок. Фото: Суспільне Дніпро

“Війна нас зустріла зненацька і практично відразу відбувалися серйозні зрушення. Ми не мали змоги вийти з дому і дістатися місця роботи. Тому все, що ми могли евакуювати, ми евакуювали з домівок. Документи та техніка лишилися в університеті, на жаль, до них вже не було доступу, нам майже нічого не вдалося евакуювати.

Наступного понеділка, 18 квітня, Приазовський державний технічний університет розпочне навчання для студентів. Викладачі та учні спілкуватимуться онлайн, у приміщенні “Дніпровської політехніки” працюватиме двадцять співробітників. Олена Хаджинова каже: навчатимуться за розкладом, який був затверджений на весняний семестр.

Ректор “Дніпровської політехніки” Олександр Азюковський говорить: мають можливість евакуювати до себе й інші університети з "гарячих" точок країни.

Читайте також

- У Дніпрі волонтерка з Маріуполя допомагає евакуйованим землякам

- "Коли виїжджали, 80 відсотків міста було знищено" — подружжя, яке евакуювалося з Маріуполя до Дніпра

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок