Приазовський державний технічний університет з Маріуполя евакуювали до Дніпра: тепер він розташовується в Національному технічному університеті “Дніпровська політехніка”. З 18-го квітня там дистанційно відновлять навчальний процес, повідомляють кореспонденти Суспільного, які побували у закладі.
20-річна Аліна – студентка четвертого курсу з Маріуполя. До 16 березня вона перебувала у місті, його постійно обстрілювали російські військові.
“Сподівалися, що буде краще, а врешті-решт ставало все тільки гірше. Слава богу, встигли поїхати, бо через кілька днів нашої квартири вже просто не було. Вся дванадцятиповерхівка наша згоріла, з усіма нашими речами, з усім…” – розповідає Аліна.
Аліна вчиться на менеджера транспорту та логістики у Приазовському державному технічному університеті. До Дніпра приїхала 19 березня, і вже тут дізналася, що її навчальний заклад відновлює роботу. Дівчина планує закінчити четвертий курс та вступити на п’ятий.

“На жаль, поки не всі знайшлися. Половина групи поки що на окупованих територіях. З ними є якийсь зв'язок, тобто ми знаємо, що вони хоча б живі. Нічого не знаємо тільки про двох людей”, – говорить Аліна.
Приазовському університету в “Дніпровській політехніці” надали аудиторію, де працюватиме адміністрація навчального закладу, а також техніку.
З 26-го лютого в університеті жили люди з сусідніх селищ та міст, які обстрілювали сильніше за Маріуполь. А вже з 1-го березня бойовики почали обстрілювати й центр Маріуполя, прямі влучання снарядів були й в університет. Нині він майже повністю зруйнований, розповідає директорка навчально-наукового інституту економіки та менеджменту Приазовського державного технічного університету Олена Хаджинова.

“Сталися і пожежі в корпусах, і ще більше біженців з`явилося на території нашого університету. Люди з будинків і дворів навколо приходили захиститися і сховатися у нас. На жаль, бомбардування були такі руйнівні й масштабні, що люди, які знайшли тимчасовий прихисток в університеті, гинули під цими обстрілами. На території університету почали ховати померлих”, – говорить Олена Хаджинова.

Вже після виїзду з міста, каже директорка, у месенджерах почали шукати своїх людей. З 3000 студентів, які навчалися у закладі, наразі вийшли на зв’язок близько 1800, із 800 співробітників університету і коледжу – 360. Олена каже: для пошуку створили гугл-форму, яку розповсюдили в мережі. У ній щодня з`являються нові дописи. Відомо також і про загиблих викладачів та студентів, каже Олена.
“Наразі статистика у нас ведеться, але вона не повна, і ця інформація лише зі слів тих, хто вирвався з Маріуполя і передав цю звістку нам. Офіційно померлих і загиблих ніхто в Маріуполі не реєструє. Серед числа студентів також є загиблі, і в перші дні війни, коли були обстріляні Сартана й околиці Маріуполя, ми вже знали про ці втрати”, – говорить директорка.
Докторка економічних наук, завідувачка кафедри менеджменту транспорту і логістики Валерія Колосок зараз також працює у Дніпрі. Вона виїхала з Маріуполя 15 березня.

“Війна нас зустріла зненацька і практично відразу відбувалися серйозні зрушення. Ми не мали змоги вийти з дому і дістатися місця роботи. Тому все, що ми могли евакуювати, ми евакуювали з домівок. Документи та техніка лишилися в університеті, на жаль, до них вже не було доступу, нам майже нічого не вдалося евакуювати.
Наступного понеділка, 18 квітня, Приазовський державний технічний університет розпочне навчання для студентів. Викладачі та учні спілкуватимуться онлайн, у приміщенні “Дніпровської політехніки” працюватиме двадцять співробітників. Олена Хаджинова каже: навчатимуться за розкладом, який був затверджений на весняний семестр.
Ректор “Дніпровської політехніки” Олександр Азюковський говорить: мають можливість евакуювати до себе й інші університети з "гарячих" точок країни.
Читайте також
- У Дніпрі волонтерка з Маріуполя допомагає евакуйованим землякам
- "Коли виїжджали, 80 відсотків міста було знищено" — подружжя, яке евакуювалося з Маріуполя до Дніпра
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро