Чому Японія підтримує Україну у боротьбі проти РФ. Пояснює експертка з питань Східної Азії

Чому Японія підтримує Україну у боротьбі проти РФ. Пояснює експертка з питань Східної Азії

Ексклюзивно
Чому Японія підтримує Україну у боротьбі проти РФ. Пояснює експертка з питань Східної Азії
. Укрінформ

Широкомасштабне вторгнення Росії в Україну викликало напругу у відносинах між Токіо та Москвою. Японський уряд не лише активно підтримує Україну, але й посилив риторику стосовно спірних північних територій, які Росія називає південними Курильськими островами. У "Синій книзі дипломатії" 2022 року — це щорічний звіт про зовнішню політику японського МЗС — північні території будуть названі "невід’ємною частиною Японії", наразі окупованою Росією. Про позицію Японії та її підтримку України розповіла в ефірі Українського радіо експертка з питань Східної Азії Наталія Бутирська.

Про підтримку України

Японія — центр підтримки України в Азії, вона є відповідальним гравцем і належить до "великої сімки" та однієї з кращих економік світу. Тому та ситуація, яка відбувається в Україні знаходить серйозне відлуння і серйозний супротив з боку влади Японії. Однак варто відзначити, що ця підтримка не була такою 2014-го. На той час прем’єр-міністр Сіндзо Абе намагався вести діалог Японії з Росією про повернення північних територій. І оскільки Москва дуже боляче реагує на будь-які кроки стосовно українського питання, то ця підтримка з боку Японії 2014-го була символічною. Цей діалог Сіндзо Абе з Кремлем ні до чого не призвів і ці 8 років були марно витраченими.

Тепер до влади у Японії прийшов інший представник — Фуміо Кісіда — і він зайняв більш жорстку позицію, врахувавши ті помилки, які були зроблені попереднім урядом. Нині Японія дуже чітко поставила питання і про свої території. У риторику японської влади зайшли дуже жорсткі формулювання про те, що вони хочуть повернути свої суверенні території. Це серйозний сигнал і серйозна позиція відповідальної країни і міжнародного гравця.

Підтримуючи Україну, Японія також намагається відстояти правила гри в Азійському регіоні

Якщо ситуація в Україні не буде пропрацьована і Росія не буде зупинена, то в інших країн також будуть карти в руках, що можна діяти з використанням агресії до будь-кого із сусідніх держав. У Японії також непросте сусідство. Насамперед, це Північна Корея, яка регулярно випробовує зброю. Тому погрози з боку Путіна використати ядерну зброю напряму стосуються і Японії, бо вони також живуть у подібних загрозах. Також Росія непростий і немирний сусід. На спірних Курильських островах Москва розміщує системи ППО і активно їх мілітаризує. Тобто відстоюючи наші права, Японія також намагається відстояти правила гри в Азійському регіоні.

Що відомо

  • МЗС Японії оголосило про запровадження санкцій щодо 398 громадян Росії та 28 організацій з РФ через повномасштабне вторгнення в Україну. Серед них — дочки Путіна і депутати Держдуми РФ.
  • 8 квітня влада Японії вислала вісьмох російських дипломатів та торгових представників через вторгнення РФ в Україну. Також країна оголосила новий пакет санкцій проти Росії.
  • Японія звернулася до Міжнародного кримінального суду із проханням розслідувати вбивство цивільних людей у Київській області військовими Росії як можливий військовий злочин.
  • Уряд Японії ухвалив рішення заморозити активи російських посадовців та бізнесменів у зв’язку зі збройною агресією РФ проти України.
  • Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда вимагає від індійського колеги Нарендрі Моді чіткої відповіді на вторгнення Росії в Україну, яке "похитнуло основу міжнародного порядку".
  • Японія спростила в’їзд біженцям з України.
  • Японія офіційно називатиме південні Курильські острови "споконвічною територією Японії, що перебуває під незаконною окупацією".
  • 21 березня 2022 року РФ вийшла з тривалих перемовин з Японією та заморозила спільні економічні проєкти, пов’язані з Курильськими островами.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 50. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок