Міжнародна рада по зернуМіжнародна рада по зерну — міжурядова організація, діяльність якої покликана сприяти розвитку і зміцненню міжнародного співробітництва в області зернових культур між країнами-експортерами та імпортерами зерна. Членами ради є 29 країн та Євросоюз. (International Grains Council) схвалила декларацію, якою засудила російську агресію проти України та закликала РФ вивести свої війська з української території.
Відповідний документ організація схвалила на позачерговому засіданні ради, ініційованому Україною, повідомила пресслужба Міністерства економіки України.
За даними відомства, декларацію підтримала абсолютна більшість присутніх членів МРЗ, як країн-експортерів (94% голосів), так і країн-імпортерів (82% голосів). Серед них — ЄС, Канада, США, Швейцарія та Японія.
"Схвалення такої декларації може слугувати у подальшому для виключення РФ із Міжнародної ради по зерну та, як наслідок, зменшення політичної ваги країни-агресора у світі", — зазначили в Мінекономіки.
За оцінкою заступника міністра економіки України Тараса Качки, російська агресія проти України вплине приблизно на 25% світової торгівлі зерновими і спричинить серйозні наслідки, включаючи скорочення пропозиції, зростання світових цін, продовольчу інфляцію та погіршення доступності харчових продуктів в країнах-імпортерах, особливо пшениці.
"При цьому Росія, окрім того, що блокує українські порти, сама запроваджує обмеження на експорт зерна та мінеральних добрив. Це вже вплинуло на світові ціни та безумовно матиме вплив на майбутні врожаї, що відобразиться на його ціні та доступності”, – заявив Качка.
На його думку, такі дії РФ – "це свідома провокація", спрямована на те, щоб поставити світ у залежність від Росії. Разом з тим заступник міністра повідомив, що попри російські "бомби і міни", Україна почала посівний сезон та шукає шляхи виконання наших міжнародних зобов'язань, зокрема щодо доставки зерна споживачам у світі.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- Генеральна асамблея на засіданні ООН 7 квітня підтримала рішення щодо припинення роботи РФ у Раді ООН з прав людини через грубі та систематичні порушення прав людини в Україні.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 45. Текстовий онлайн
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!