Перейти до основного змісту
Польща спростила правила безкоштовного проїзду в потягах для українців

Польща спростила правила безкоштовного проїзду в потягах для українців

Польща спростила правила безкоштовного проїзду в потягах для українців
. nowiny24.pl

Польська залізниця спрощує правила безкоштовного користування поїздами на території Польщі для українців, які вимушено залишити свої домівки через війну.

Про це повідомила пресслужба Укрзалізниці.

Тож відтепер українці, які не мають закордонного паспорта або номера PESEL, але мають квиток на поїзд від УЗ, оформлений в Україні для проїзду в Польщу, можуть надавати його для оформлення безкоштовних проїзних документів територією Польщі.

"Збережіть квиток на поїзд, який ви купували в Україні (як електронний, так і придбаний в касі) для подорожі в Польщу — він дає право на поїздки залізницею по території Польщі не тільки в день перетину кордону, але й надалі", — радять в Укрзалізниці.

Скористатись можливістю безкоштовного проїзду в потягах 2-го класу TLK та IC можуть українці, які перетнули кордон з 24 лютого, та належать до наступних груп:

  • діти до 18 років;
  • жінки;
  • чоловіки старше 60 років;
  • чоловіки від 18 до 60 років з інвалідністю.

В УЗ нагадали, що посадка в поїзди здійснюється по заздалегідь отриманих в касі безкоштовних квитках, які видаються за умови пред'явлення закордонного паспорта громадянина України або проїзного документа від УЗ на поїзд до Польщі або повідомлення про присвоєння номеру PESEL разом з будь-яким іншим документом, що посвідчує особу.

Щодо громадян з інвалідністю, їм також треба пред'явити документи, що підтверджують їх інвалідність (українські — також підходять). Громадяни, інвалідність яких видно неозброєним оком, можуть не надавати відповідні документи. Також українці можуть безкоштовно перевозити у потягах багаж та тварин.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • За даними ООН, з початку повномасштабного вторгнення Росії з України виїхали понад чотири мільйони людей. Найбільше українських біженців прибуло до Польщі.
  • 29 березня Рада Євросоюзу погодила план щодо підтримки українських біженців, а також країн ЄС, які приймають переважну більшість з них.
  • Президент Польщі Анджей Дуда підписав три законопроєкти, які мають полегшити перебування біженців з України.
  • Польща не займатиметься примусовим перерозподілом біженців до інших країн Європейського Союзу та не проситиме у ЄС грошей на їхнє утримання.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 45. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок