США щоденно вивільнятимуть з резервів мільйон барелів нафти — Байден

США щоденно вивільнятимуть з резервів мільйон барелів нафти — Байден

США щоденно вивільнятимуть з резервів мільйон барелів нафти — Байден
Президент США Джозеф Байден. Фото: AP

США протягом шести місяців щоденно вивільнятимуть зі стратегічного резерву по мільйону барелів нафти, щоб знизити темпи зростання цін на паливо.

Про це у своєму Twitter повідомив президент США Джозеф Байден.

Зокрема, Байден звернув увагу на зростання цін на енергоносії та харчі, обумовлені військовою агресією РФ проти України.

"Путінське вторгнення в Україну призвело до зростання цін на газ та продукти харчування у всьому світі", — зазначив він.

Відтак президент США ухвалив рішення відкрити стратегічний нафтовий резерв США на наступні шість місяців.

"Щоб допомогти справитися з цим, вчора я санкціонував випуск 1 мільйон барелів на день протягом наступних шести місяців з нашого стратегічного нафтового резерву", — наголосив Байден.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • У пресцентрі Білого дому повідомили, що США випустять на ринок близько 180 мільйонів барелів нафти зі стратегічного запасу для стримування цін на нафту.
  • Речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що через запроваджені Великою Британією санкції проти "Газпромбанку", британсько-нідерландська нафтогазова компанія Shell не зможе розрахуватися за газ.
  • 31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з "недружніми країнами".
  • Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі назвав неприйнятною вимогу Росії щодо розрахунків за газ у рублях, оскільки в укладених контрактах передбачалися платежі в євро та доларах.
  • 30 березня Австрія слідом за низкою держав-членів Євросоюзу відмовилась виконувати вимогу Росії щодо оплати постачання природного газу у рублях.
  • 26 березня президент України Володимир Зеленський закликав Катар нарощувати енергоносії, аби Росія припинила шантаж інших країн, енергетично залежних від російської нафти та газу.
  • Найбільша державна енергетична компанія Норвегії Equinor вирішила припинити торгівлю російською нафтою та нафтопродуктами у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Читайте також

Гарантії безпеки для України. Чим завершилися переговори делегацій у Стамбулі

Не тільки "нищівні санкції". Які компанії йдуть з Росії

"Залізна завіса вже опустилася". Які компанії йдуть з Росії через її напад на Україну

Вторгнення Росії в Україну, день 38. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок