"Це доволі безпрецедентно". Посол розповів, як Австралія підтримує Україну

"Це доволі безпрецедентно". Посол розповів, як Австралія підтримує Україну

"Це доволі безпрецедентно". Посол розповів, як Австралія підтримує Україну
. Прапор Австралії. Фото: Getty Images

Уряд Австралії не лише надає Україні політичну, економічну та військову підтримку, але й запроваджує санкції проти Росії та обмежує з нею торгівлю.

Про це в ефірі Суспільного заявив посол України в Австралії Василь Мірошніченко.

"Австралія підтримує Україну всеосяжно. Це можна було відчути на рівні особистих зв'язків, на рівні спілкування із політиками та міністрами різного рівня", — розповів дипломат.

За його словами, дуже важливу роль у цій підтримці відіграло звернення президента Володимира Зеленського в австралійському парламенті 31 березня.

"Президент згадав про бронетранспортери Bushmaster в своїй промові. Наступного дня Скотт Морісон (прем’єр-міністр Австралії — ред.) зразу зробив заяву, що вони готові їх надати. Кількість ще уточнюється", — зауважив посол.

Мірошніченко розповів, що при цьому встиг зустрітися з міністром оборони та міністром закордонних справ Австралії ще до виступу Володимира Зеленського та передачі голові держави вірчих грамот.

"Чесно кажучи, це доволі з точки зору дипломатичного протоколу безпрецедентно, бо я вручив свої вірчі грамоти лише у п'ятницю (1 квітня — ред.), але з міністрами я позустрічався вже напередодні. Що в принципі в дипломатичній практиці неможливо. Але зараз такі незвичайні часи, що є багато винятків, і такі теж", — зазначив дипломат.

Він звернув увагу на те, що Австрія також запровадила санкції проти російського та білоруського імпорту та обмежило торгівлю з РФ.

"Вони наклали тариф 35%, що по суті робить їх продукцію неконкурентоздатною. У них також введено ембарго на енергоресурси із Росії. Накладені особисті санкції на керівництво. Вони заборонили експорт алюмінію та бокситів до Росії. А для Росії це дуже важливо, адже 20% цієї продукції походить саме з Австралії", — зауважив посадовець.

Окрім того, Австралія оголосила, що надає ще 25 мільйонів австралійських доларів військової підтримки на додачу до попереднього 91 мільйона, а також 75 мільйонів гуманітарної допомоги, підсумував посол.

Читайте також

Гарантії безпеки для України. Чим завершилися переговори делегацій у Стамбулі

Не тільки "нищівні санкції". Які компанії йдуть з Росії

"Залізна завіса вже опустилася". Які компанії йдуть з Росії через її напад на Україну

Вторгнення Росії в Україну, день 38. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок