Договір про гарантії безпеки дасть Україні дієвий інструмент захисту території — Подоляк

Договір про гарантії безпеки дасть Україні дієвий інструмент захисту території — Подоляк

Договір про гарантії безпеки дасть Україні дієвий інструмент захисту території — Подоляк
. Офіс президента

Договір про гарантії безпеки передбачає практичний дієвий інструмент захисту української території та суверенітету.

Про це під час брифінгу заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

"Країнами-гарантами стають, скажімо так, провідні армії світу, у тому числі з ядерним компонентом, які беруть на себе конкретні юридичні зобов'язання - щодо втручання у будь-який конфлікт на території України, щодо негайного постачання зброї", — відзначив він.

Також, за словами Подоляка, цей договір дозволяє також розпочати перегляд старої моделі глобальної безпеки, яка не виявила в нинішній ситуації ефективність, та перейти до більш дієвих моделей.

"Україна має вигляд саме ініціатора реформи глобальної архітектури безпеки. Додатково Україна отримує гарантії обов'язкового входження в єдиний ринок Євросоюзу як повноцінного члена. Що надзвичайно важливо — і щодо фінансування об'ємних програм модернізація економіки, і щодо відмови від надмірних бюрократичних процедур на шляху входу до ЄС. Окремо скажу, що присутність поряд із США, Туреччиною, Німеччиною, іншими країнами Росії як країна-підписання багатостороннього договору накладає на росіян багато додаткових обтяжень і дозволяє нам не йти на складний двосторонній формат. Тільки рамках багатостороннього договору можна уникнути традиційної російської необов'язковості за юридичними договорами", — пояснив радник голови ОПУ.

Окрім того, він відзначив, що фіксація нинішнього становища щодо Криму на 15 років означає, щонайменше, повернення теми Криму в переговорний порядок денний.

"Прямі двосторонні переговори щодо кримської проблематики та фіксація нинішнього становища на 15 років – це революційна пропозиція. Оскільки це означає, як мінімум, повернення теми Криму в переговорний порядок денний. До того росіяни категорично відмовлялися від цього. А крім того, дозволяє зберегти нинішні юридичні трактування Криму, оскільки доячи нас Крим, безумовно, є частиною України. Відмова від взаємної військової ескалації з кримського питання — ключ до спільного припинення війни", — наголосив Подоляк.

Згідно попередніх домовленостей України та Росії, країнами-гарантами можуть стати Велика Британія, КНР, Польща, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Ізраїль. До договору зможуть приєднатися й інші країни; умова — країни не мають заперечувати вступу України до ЄС, а навпаки сприяти цьому.

Читайте також

Гарантії безпеки для України. Чим завершилися переговори делегацій у Стамбулі

Договір про гарантії безпеки. Питання Криму і Севастополя, а також ОРДЛО прописані окремими пунктами

"Це не просто війна. Усе набагато гірше" — Зеленський дав інтерв'ю російським журналістам

Вторгнення Росії в Україну. День 34. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок