На Дніпропетровщині зареєстрували 5,5 тисяч переселенців: як отримати виплати

На Дніпропетровщині зареєстрували 5,5 тисяч переселенців: як отримати виплати

На Дніпропетровщині зареєстрували 5,5 тисяч переселенців: як отримати виплати
Дніпропетровська ОДА

Станом на 28 березня в області зареєстрували 5,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Про це під час брифінгу повідомила заступниця голови військової адміністрації Ольга Горб.

Зокрема, на Дніпропетровщині перебувають 3 тисячі родин, у тому числі майже півтори тисячі дітей.

“Дніпропетровщина – транзитний регіон. Велика кількість людей перебуває у області добу чи кілька діб, а потім вирушає далі на Західну Україну”, – зазначила Ольга Горб.

Для отримання довідки внутрішньо переміщеної особи необхідно звернутися до органів соцзахисту населення області, ЦНАПів або селищних рад. Також можна подати заявку через портал “Дія”.

За словами Ольги Горб, довідка необхідна для отримання допомоги. Фінансова допомога надається щомісяця протягом дії воєнного стану на території країни та протягом одного місяця після припинення чи скасування такого періоду. Виплати робляться на кожну окрему особу.

Розміри соціальної допомоги для осіб з інвалідністю та дітей становлять 3 тисячі гривень, для інших людей – 2 тисячі гривень. Допомога виплачується за повний місяць, незалежно від дати звернення. Так, до 14 квітня можна отримати виплати за березень у повному обсязі. Щоб отримати допомогу, подавати додаткове звернення не треба.

Також, повідомила Ольга Горб, передбачені виплати для власників житла, які допомагають із тимчасовим розміщенням переселенців. Для цього необхідно внести відомості до веб-ресурсу “Прихисток”, на підставі цих відомостей формується реєстр. Після розміщення переселенців необхідно попередити про це виконавчий комітет не пізніше наступного дня.

Власники житла будуть отримувати компенсацію за кожен день та за кожну особу на суму 14 гривень 77 копійок. “Тобто, цю суму треба помножити на кількість осіб, а потім помножити на кількість діб, які ці особи проживають у вас. Виплати здійснюються за кошти державного бюджету”, – повідомила Ольга Горб.

З термінових питань можна звертатися на урядову гарячу лінію 1545.

Читайте також

- Знайти роботу в два кліки: у Дніпрі з’явився чатбот для пошуку роботи

- Сільська громада на Дінпропетровщині прийняла більше ста переселенців

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок