У Дніпрі довідку внутрішньо переміщеної особи отримали понад три тисячі людей

У Дніпрі довідку внутрішньо переміщеної особи отримали понад три тисячі людей

У Дніпрі довідку внутрішньо переміщеної особи отримали понад три тисячі людей
Суспільне Дніпро

У Дніпрі понад три тисячі людей отримали довідки внутрішньо переміщених осіб у Дніпрі. Це жителі міст, які постійно обстрілюють російські війська.

Виїхали з Попасної, бо постійно літають снаряди

Ольга з чоловіком до Дніпра приїхали три дні тому з Попасної. Виїхали з Луганщини, бо їхнє місто з 3-го березня постійно обстрілюють війська РФ.

Там, каже жінка, падають ракети, бомби, артилерійські снаряди. Вона отримала осколкове поранення обличчя.

"Склом зачепило. Богу вдячна, що тільки ніс зачепило, очі хоч цілі залишилися. На вулиці в цей час була. Треба було воду носити, мангал топити, щоб щось приготувати поїсти. Прилетів снаряд, вибив вікна і склом зачепило", – розповідає переселенка.

Чоловік Ольги, Едуард, каже, в місті гуманітарна катастрофа, там не працюють магазини й аптеки, немає електрики і води.

"Багато людей лишилися у підвалах, здебільшого люди похилого віку та ті, хто погано пересувається. Трупи на вулицях лежать, ніхто не ховає, оскільки в місті постійно бойові дії. Дуже важка гуманітарна ситуація: ні хліба, ні води, нічого немає. Усе розбито, люди голодують", - говорить чоловік.

Подружжя оформило в управлінні соцзахисту довідки вимушених переселенців, щоб отримувати виплати від держави — по дві тисячі гривень на місяць.

Як оформити довідку і що для цього потрібно

Щодня в управлінні соціального захисту в черзі близько трьох сотень людей. Працівниці установи заповнюють звернення переселенців та оформлюють довідку.

У Дніпрі довідку внутрішньо переміщеної особи отримали понад три тисячі людей
Щодні в управлінні черга людей, які оформлюють довідку ВПО. Черга за довідкою ВПО в Дніпрі. Фото: Суспільне Дніпро

"Волинська, Житомирська, Чернігівська, Сумська, Київська, місто Київ, Харківська, Донецька, Луганська, Запорізька, Дніпропетровська, Миколаївська, Одеська — особи з цих регіонів переміщаються і мають право на статус внутрішньо переміщеної особи", - розповідає заступниця начальника міського Лівобережного управління соціального захисту населення Людмила Остапенко.

Діти від 14-ти років до управління звертаються особисто, ті хто виїхав без документів спочатку мають їх відновити у ЦНАПі. Батьки мають надати свідоцтво про народження дитини.

"Якщо в особи відсутня відмітка про місце реєстрації з території, з якої вона перемістилася - надаються докази, які підтверджують, що на момент виникнення обставин вона мешкала на цій території. Це можуть бути трудова книжка, військовий квиток, документи про освіту- атестат чи свідоцтво, медичні документи, довідка з місця навчання", - пояснює фахівчиня.

В цьому управлінні наразі працює 15 фахівців. Довідки ВПО видають безстроково,

За словами Людмили Остапенко, є моменти, коли можна відмовити у видачі довідок. Наприклад, якщо відсутні обставини, які спричинили внутрішнє переміщення — людина перемістилася раніше, ніж виникли обставини її переміщення. Або ж якщо відсутній документ, що посвідчує особу, поки людина його відновить.

Оформити довідку можна в управлінні соціального захисту населення, таких у місті три — Лівобережне, Правобережне та Центральне. З собою потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код.

Читайте також

- Вторгнення Росії в Україну, день тридцятий. Онлайн

- У волонтерському центрі Дніпра більше восьми тисяч людей отримали допомогу

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок