"Від Львівщини залежатиме продовольча безпека". Аграрії області розпочали посів ярих культур

"Від Львівщини залежатиме продовольча безпека". Аграрії області розпочали посів ярих культур

"Від Львівщини залежатиме продовольча безпека". Аграрії області розпочали посів ярих культур
ЛОДА

На Львівщині розпочалася посівна кампанія. У деяких регіонах, де це можливо, зважаючи на ґрунтові умови, вже сіють ранні ярі зернові та зернобобові культури. Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної державної адміністрації.

Господарства Львівської області станом на 24 березня вже посіяли 5.1 тисячі гектарів ярих зернових і технічних культур — це 1.1% від очікуваної кількості.

Департамент агропромислового розвитку прогнозує, що посівна площа сільськогосподарських культур цього року досягне 707.9 тисячі гектарів, що на 2% більше, ніж площа під урожай минулого року. Серед іншого, планують розширити площу під зернові й зернобобові культури, тобто озимі та ярі, картоплю, овочі, а також однорічні трави.

Львівська ОДА очікує, що найбільшу площу посіву матимуть ярі (248.8 тис. га, що на 8 тисяч більше. ніж торік) та технічні (182,5 тис. га — на 3.7 тис. га менше) культури.

Завдяки сприятливим погодним умовам господарства також здійснюють ранньовесняне підживлення на площах озимих культур, деякі — вже вдруге.

"Старт сезону є надзвичайно важким, але аграрії області чудово розуміють, що цього року сіяти треба за будь-яких умов, — запевняє директорка департаменту Тетяна Гетьман. — Від сільгоспвиробників Львівщини залежатиме продовольча безпека не тільки регіону. Врожай, зібраний на наших полях, має хоча б частково компенсувати втрати, пов’язані зі скорочення посівних площ на Півдні та Сході країни".

За воєнного стану аграрії отримають підтримку від уряду. Зокрема, їм не доведеться проходити додаткові процедури з сертифікації насіннєвого матеріалу. Не потрібна й реєстрація сільгоспмашин. Також аграрії матимуть пільгове кредитування та платитимуть менший податок (2% від обігу). Крім того, скасований акциз на пальне та дозволене використання бензину й дизельного пального екологічних класів Євро 3 і Євро 4.

Завершитися посівна має в першій половині червня.

Що відомо

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день тридцятий. Онлайн

Читайте нас в Instagram: головні новини регіону

На початок