Радіаційний фон на Черкащині не змінився

Радіаційний фон на Черкащині не змінився

У Черкаській області рівень радіаційного фону знаходиться в межах норми. Про це Суспільному повідомив речник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Як пояснив Віталій Постригань, унаслідок дій російської армії в екосистемах поблизу Чорнобильської АЕС за останні два тижні (14-25 березня — ред.) зафіксовано загоряння на площі понад 8 700 гектарів.

"Зона відчуження перебуває під контролем загарбників, що унеможливлює гасіння пожеж та забезпечення контролю на цій території. А значний дефіцит опадів та тепла сприяє подальшому висушуванню рослинності та зумовлює зростання показника горимості в екосистемі. Існує реальна загроза виникнення катастрофічних пожеж масштабу 2020 року. За останніми повідомленнями МАГАТЕ, у Києві і на двох АЕС було виявлено незначне підвищення концентрації цезію у повітрі", - пояснив Постригань.

За його словами, на ранок 25 березня радіаційний фон у населених пунктах Черкащини знаходиться в межах норми:

"Його значення знаходяться у межах природного гамма-фону 10-14 мкР/год. Контрольний рівень природного гамма-фону для території України становить 25 мкР/год".

черкаси
Фото Черкаський обласний гідрометцентр

Що відомо

  • 24 лютого о четвертій годині ранку Росія напала на Україну. Президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
  • Зранку 1 березня на Черкащині зафіксували чотири вибухи в Уманському районі. Життю черкаських військових, які отримали травми під час вибухів в Умані, нічого не загрожує.
  • У боях з російськими окупантами загинули двоє військових родом із Черкащини. Про це повідомили у Черкаському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
  • Під час обстрілу російськими військами загинув черкащанин, про це розповів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
  • 12 березня на Черкащині під час нічних авіанальотів збили ракету. Її уламки впали на подвір'я, пошкодивши будинок і кілька авто, травмованих немає повідомив керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок