Три кілометри сіток сплів волонтерський осередок у Рівному за місяць війни

Три кілометри сіток сплів волонтерський осередок у Рівному за місяць війни

Три кілометри сіток сплів волонтерський осередок у Рівному за місяць війни
Фото: Суспільне Рівне

Триста маскувальних сіток за місяць виготовили та передали військовим представники одного з рівненських волонтерських осередків. Як розповіла кураторка осередку Ольга Лук'янова, до цього були залучені тисячі волонтерів. Загалом вони сплели три кілометри сіток.

Ювілейну трьохсоту маскувальну сітку, яка поїде з Рівного до зони активних бойових дій ховати українське військо від ворога, допомагає плести волонтерка Наталія Нетреба. Вона жила в Ірпені на Київщині, але поїхала звідти через обстріли. Каже, трималася до шостого березня і втікала під бомбами.

"Мені дуже довго не хотілося вірити, що ворог просунеться далі. І хотілося залишитися до останнього. Вночі фактично під звуки артилерії я сиділа, збирала фотографії, писала росіянам. Зараз ми кожного дня приходимо сюди, щоб якомога наблизити день нашої перемоги", — розповіла жінка.

Волонтери плетуть маскувальні сітки
Волонтери плетуть маскувальні сітки. Фото: Суспільне Рівне

Поруч з Наталією працює ще троє переселенців. Загалом приїжджих приходить більше. Тут вони можуть поспілкуватися та відволіктися від проблем, розповідає координатор волонтерського осередку Олександр. Працюють, як юні, так і старші люди.

Протягом місяця сітки на п'яти локаціях у Рівному плетуть тисячі волонтерів. Це організований процес, з чаєм та харчуванням для учасників від місцевого кафе.

"Взагалі наші плани були — це дві сітки в тиждень. Ми починали все в коридорі маленькому офісному приміщенні. На другий день було трохи цікавіше, нас було 20 людей. Далі нас було 250 людей. І максимально на четвертий день війни було майже півтори тисячі людей. Середня довжина наших сіток — це десь плюс-мінус 10-15 метрів, можна сказати, що три кілометри ми наплели", — каже Олександр Кисіль

Залежно від поставлених задач, волонтери плели сітки різного розміру та кольору. З матеріалом допомагали місцеві підприємці, також привозили речі з Польщі. Усі сітки їдуть на передову.

"Ми замовляємо ту сітку, про яку просять військові. Вони бувають різні. Буває, що накривають якийсь легковий автомобіль, буває БТР, іноді перевозять "Уралами". Іноді беруть на бліндаж, коли накривають над головою. Роблять люди руками і додають туди частинку себе. І не раз ми чули, що ці сітки діють як оберіг. Теплота цих сердець, з якими приходять люди й діляться цим всім, вона дуже важлива", — розповідає координаторка осередку Марина Свіст.

Зараз попит на сітки суттєво зріс, каже кураторка осередку Ольга Лук'янова. Натомість охочих плести приходить менше, ніж у перші дні вторгнення. Тож небайдужих кличуть у двір Укртелекому долучатися до процесу.

"В нас реально стоїть черга від військових, від розвідників. Від різних військових спеціальностей, вони просять ці сітки. Тому я прошу всіх, хто чує, особливо в Рівному: не сидіть на дивані й не слухайте новини, приходьте до нас і робіть хоч трошечки, щоб ці новини були більш позитивними. Коли ми отримуємо потім подяку від хлопців зі сходу, які накрили те, що їм треба, ми розуміємо, що це справді важливо", — додає кураторка осередку Ольга Лук'янова.

Читати також

  • "Є ще місце для радості": у Рівному влаштовують свята для дітей-переселенців
  • Ситне меню і гаряча доставка: як рівненські волонтери готують страви для бійців
  • У Рівному фірма ремонтує авто для військових і медиків. Як це відбувається
  • На Рівненщині виші навчатимуть студентів-переселенців безкоштовно

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок