За фактом захоплення Щастинської ВЦА відкрили кримінальне провадження

За фактом захоплення Щастинської ВЦА відкрили кримінальне провадження

За фактом захоплення Щастинської ВЦА відкрили кримінальне провадження

26 лютого російські окупаційні війська тимчасово окупували Щастя на Луганщині та захопили будівлю місцевої військово-цивільної адміністрації.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури Луганщини.

За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 341 Кримінального кодексу України (захоплення державних будівель чи споруд).

"Наразі у кримінальному провадженні вживаються всі можливі та належні заходи для встановлення обставин події та причетних осіб", — додали у повідомленні.

Що відомо

  • Російські окупаційні війська на захоплених територіях Луганщини займаються мародерством та примусово забирають місцевих до війська.
  • Усі мешканці тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей за законодавством України — громадяни України, однак окупаційна влада почала проводити мобілізацію населення з метою залучення у бойових діях проти України.
  • На захоплених територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти проводять політику деукраїнізації освіти.
  • На тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини окупанти не виплачують компенсації за загиблих "мобілізованих", а тіла російських військових спалюють.
  • Російські окупанти 4 березня взяли у полон заступника керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Володимира Тюріна.
  • В Україні з 17 березня розпочало роботу Національне інформаційне бюро з питань військовополонених.
  • Наприкінці лютого Міноборони України відкрило "гарячу лінію" для батьків та інших родичів полонених російських військовослужбовців, де ті можуть дізнатись про долю своїх близьких.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок