Російські окупанти на захопленій Луганщині займаються мародерством

Російські окупанти на захопленій Луганщині займаються мародерством

Російські окупанти на захопленій Луганщині займаються мародерством
Дорога на Луганщині. Фото: Суспільне Донбас

Російські окупаційні війська на захоплених територіях Луганщини займаються мародерством та примусово забирають місцевих до війська.

Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

"Вкрай страждають жителі тимчасово окупованих територій. Окупанти мародерять. До російської федерації ворог вивозить побутову, автомобільну техніку, продукти харчування та інші матеріальні засоби", — повідомив він.

Також за його інформацією, окупанти розміщують особовий склад, озброєння та техніку на об'єктах цивільної інфраструктури.

Російські окупаційні війська проводять примусову мобілізацію

"Так, за наявною інформацією, бюджетні організації Станично-Луганської селищної громади оповіщені про необхідність прибуття 1 квітня 2022 року працівників чоловічої статі віком від 18 до 60 років у місцевий відділ поліції для реєстрації. Причин такої “реєстрації” не пояснюють, хоча це пов’язано з черговою хвилею мобілізації до 2-го армійського корпусу для відправки у райони ведення бойових дій", — повідомив Гайдай.

Що відомо

  • Усі мешканці тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей за законодавством України — громадяни України, однак окупаційна влада почала проводити мобілізацію населення з метою залучення у бойових діях проти України.
  • На захоплених територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти проводять політику деукраїнізації освіти.
  • На тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини окупанти не виплачують компенсації за загиблих "мобілізованих", а тіла російських військових спалюють.
  • Російські окупанти 4 березня взяли у полон заступника керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Володимира Тюріна.
  • В Україні з 17 березня розпочало роботу Національне інформаційне бюро з питань військовополонених.
  • Наприкінці лютого Міноборони України відкрило "гарячу лінію" для батьків та інших родичів полонених російських військовослужбовців, де ті можуть дізнатись про долю своїх близьких.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок