За шпигунство на Волині затримали громадянина Білорусі – СБУ

За шпигунство на Волині затримали громадянина Білорусі – СБУ

На Волині співробітник контррозвідки служби безпеки України затримали громадянина Республіки Білорусь, який займався шпигунством, – інформує управління СБУ Волині.

Під час обшуку у нього знайшли фото військової техніки ЗСУ, а також відомчі документи однієї з місцевих рад Волині.

Наразі відомо, що чоловік жив у прикордонному регіоні Волині кілька років та навіть одружився з місцевою жителькою. Час від часу він їздив до Білорусі в особистих справах.

"Під час однієї з таких поїздок білоруса завербували іноземні спецслужби. Йому поставили завдання шпигувати за розміщенням та пересуванням військової техніки ЗСУ", – йдеться в повідомленні СБУ.

Зі слів слідчих, чоловік злякався своїх дій та планував втекти до Білорусі. Наразі громадянину Республіки Білорусь повідомили про підозру у шпигунстві. Йому загрожує від 10 до 15 років.

Наразі чоловіка тримають під вартою.

Що відомо

  • 20 березня українське військове командування заявило про загрозу нападу з території Білорусі у напрямку Волині. Зокрема, про запланований наступ свідчить від’їзд білоруських дипломатів з України.
  • Раніше радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко розповів, що російська військова техніка підходить до білоруського кордону, а білоруські дипломати залишили територію України.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

На початок