Російська військова техніка підходить до білоруського кордону, а білоруські дипломати залишили територію України.
Про це сказав радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко в ефірі єдиного телемарафону.
“Справді, підходить російська техніка до білоруського кордону, справді росіяни пробують знову зайти з певними, не такими, звичайно, великими силами, як це було три тижні тому, з певними силами вони пробуватимуть заходити на територію України. В цілому ми розуміємо, де вони заходять, куди заходять, ми розуміємо, що росіяни не полишають ідеї зробити ще одну спробу штурму міста Київ. Ну що ж, будемо з ними воювати”, —розповів він.
Окрім того, за словами Денисенка білоруські дипломати залишили територію України і це — "тривожний сигнал".
“Це реально тривожний сигнал. Я б особисто оцінював ситуацію можливості вступу Білорусі у військовий конфлікт як 60 на 40. Ще тиждень тому було 40 на 60, але все ж таки я думаю, що Лукашенко буде робити все від себе залежне, щоб не входити в прямі бойові дії. Армія в нього відносно невелика... приблизно 40 тисяч людей. Це вся армія включно з тилами, з госпіталями. В принципі на заході ми готові до їхнього вторгнення, ми готові до того, що білоруси можуть перейти наш кордон. Але для нас це точно було б непотрібно”, — зазначив радник голови МВС.
Що відомо
- Президент Володимир Путін не готовий до прямих переговорів з українським керівництвом. Натомість він має 6 вимог до української влади. Про це в інтерв'ю турецькому виданню Hürriyet повідомив речник президента Туреччини Ібрагім Калін.
- Президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови з канцлером Німеччини Олафом Шольцем заявив, що Україна висуває "нові нереалістичні пропозиції" на мирних переговорах.
- 17 березня президент Володимир Зеленський заявив, що завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності — такі пріоритети українських переговорників під час перемовин із Росією.
- 16 березня представник російської делегації Володимир Мединський заявив, що Київ на перемовинах з РФ начебто пропонує створити в Україні "шведський чи австралійський варіант" демілітаризованої держави. У відповідь радник Офісу президента та перемовник Михайло Подоляк заявив, що мова може йти лише про "українську модель".
- 16 березня президент Росії Володимир Путін заявив, що війна проти України йде "у суворій відповідності до затверджених планів", але Росія "не має наміру окуповувати Україну".
- Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що після завершення напрацювання мирної угоди між Україною та Росією обидва президенти можуть зустрітися – це може відбутися найближчими тижнями.
- 15 березня радник голови Офісу президента Олексій Арестович заявив, що війна закінчиться "не пізніше травня".
Читайте також
У січні нас почали готувати до війни. Що розповіли полонені російські військові
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Вторгнення Росії в Україну, день двадцять четвертий. Онлайн
"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!