Має знати кожен: черкаських бійців тероборони навчали домедичній допомозі

Має знати кожен: черкаських бійців тероборони навчали домедичній допомозі

Має знати кожен: черкаських бійців тероборони навчали домедичній допомозі
Суспільне Черкаси

У Черкасах навчали бійців тероборони рятувати своє життя та побратима в умовах війни. Заняття проводив медик із досвідом Дмитро Коваленко.

Зі слів медика, отримані навички допоможуть мінімізувати втрати та правильно евакуювати пораненого з-під обстрілів. Такі курси мають пройти усі військові.

Щодня два десятки бійців черкаської тероборони вдосконалюють свої навички, аби бути у повній бойовій готовності. Для однієї з груп заняття з домедичної допомоги відбувались вдруге.

тероборона черкаси
Суспільне Черкаси

Відпрацьовували усе в умовах, наближених до реальних. Бійців вчили накладати джгут. Головне правило: затягнути його якомога вище та написати час кріплення. Далі робота за лікарями, зазначив інструктор.

"Коли людина потрапить до хірурга, вони зразу побачать, який в нього час".

Боєць тероборони Андрій — один із тих, хто захищає країну тут, на Черкащині. За його словами, такі знання необхідні як у воєнний, так і в мирний час. За потреби він не розгубиться і зробить усе правильно, зазначив Андрій:

"Це насправді не дуже легко: треба знати, де накласти джгут, де підтягнути, піджати і на який час. Пішов у тероборону, бо я тут живу, це наш край, наші діти, наші батьки, близькі, друзі, родичі — це найголовніша мотивація, яка може бути".

тероборона черкаси
Андрій. Суспільне Черкаси

Боєць Костянтин зауважив, що зараз у пріоритеті — навчитись вести бій та рятувати життя своє й побратимів.

"Ми розуміємо, що зараз така потреба і це має знати кожен — як допомагати один одному під час бою. Це буде корисно будь-якому громадянину, це необхідно і це обов’язково. Страшно всім, але з нашою мотивацією, що це наш дім і ми його захищаємо, страх зникає".

Зі слів інструктора Дмитра Коваленка, під час поранення та "свисту" куль важливо не розгубитися, тому руки мають працювати на автоматі. Для цього необхідна постійна практика.

"Дуже важливо це все відпрацювати, щоб воно було доведено до автоматизму. Тільки так ви зможете, наприклад, зробити самопоміч. Це тільки все на автоматі, бо розум у цей момент відбиває, а допомога товаришу — це техніка, що ти робиш", — сказав інструктор.

тероборона черкаси
Суспільне Черкаси

Дмитро викладає подібні курси й для цивільних, але, з його слів, з військовими працювати найкраще.

"Мені набагато краще працювати й розмовляти із такими хлопцями, бо вони знають, на що вони йдуть і з чим вони можуть зустрітися. Для них більш детальною є військова частина цієї лекції — це для них найголовніше. Але ми додатково можемо дати знання й по роботі із протоколом".

Що відомо

  • 24 лютого о четвертій годині ранку Росія напала на Україну. Президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
  • Зранку 1 березня на Черкащині зафіксували чотири вибухи в Уманському районі. Життю черкаських військових, які отримали травми під час вибухів в Умані, нічого не загрожує.
  • У боях з російськими окупантами загинули двоє військових родом із Черкащини. Про це повідомили у Черкаському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
  • Під час обстрілу російськими військами загинув черкащанин, про це розповів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
  • 12 березня на Черкащині під час нічних авіанальотів збили ракету. Її уламки впали на подвір'я, пошкодивши будинок і кілька авто, травмованих немає повідомив керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок