"Покиньте торговий зал": як діяти, якщо ви в магазині під час повітряної тривоги

"Покиньте торговий зал": як діяти, якщо ви в магазині під час повітряної тривоги

"Покиньте торговий зал": як діяти, якщо ви в магазині під час повітряної тривоги
Суспільне Черкаси

У Черкасах під час перебування в магазинах, чи інших торговельних закладах, під час повітряної тривоги люди часто чують від персоналу прохання покинути приміщення. Про це розповіла Суспільному черкащанка Світлана Федоренко.

За її словами, під час оголошення повітряної тривоги вона знаходилась в аптеці, та персонал попросив її покинути приміщення:

"Я зайшла придбати ліки, однак почалась повітряна тривога. Працівники аптеки попросили мене вийти на вулицю. Тож я вирішила зайти у сусідній магазин, щоб не мерзнути надворі. Однак й там охоронець попросив мене покинути приміщення та вийти на вулицю. З його слів, це зробив заради моєї безпеки".

Жінка зазначила, що такі дії персоналу викликали у неї паніку та страх. Також, на її думку, було б добре, аби персонал у таких випадках повідомляв місце знаходження найближчого укриття, оскільки не завжди можна швидко зорієнтуватись у малознайомому районі міста.

У коментарі Суспільному заступник начальника Управління цивільного захисту Черкаської обласної військової адміністрації Микола Шевчук повідомив, що такі дії персоналу правильні:

"Вони повинні нагадувати відвідувачам. Тобто люди повинні самі покинути приміщення та знайти захисну споруду. Якщо мова йде про торговельні центри, аптеки та інші заклади. Персонал наражає відвідувачів на небезпеку, як і себе, тому що вони не зможуть покинути приміщення".

Як діяти, коли почули сирену?

Щоб запобігти паніці та вберегти цивільне населення від небезпеки під час обстрілів, Микола Шевчук пояснив, як діяти, коли ви почули звук електросирени.

  1. Якщо ви почули звук електросирени, який означає "УВАГА ВСІМ!", негайно увімкніть телевізор на телеканал «UA:Черкаси» або радіоприймачі на радіочастоту 98,6 МГц "Українське радіо" чи абонентську радіоточку (радіоприймач) "Українське радіо Рось" проводової мережі радіоточок в Черкасах.
  2. Прослухайте повідомлення про небезпеку і дійте відповідно до подальших рекомендацій структурного підрозділу з питань цивільного захисту області, міста обласного значення, району.

Чому часто звучать сирени?

Сигнал "Повітряна тривога" вмикають, якщо якийсь засіб повітряного нападу (літак, ракета) уже випущений у бік вашої області або міста. Завчасно виявляють це фахівці. Ніхто не знає, чи спрацює ППО, чи зіб'ють цю ракету, але якщо навіть і зіб'ють, то немає гарантії, що уламки не впадуть на ваш будинок. Тому сирени звучать щоразу, коли з’являється небезпека, і важливо під їхні звуки бігти в укриття або сховатися в надійному місці у квартирі.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок