Українські захисники змогли зупинити просування російської армії майже на всіх напрямках. Російська війська продовжують зазнавати втрат та мають значні проблеми з комплектуванням підрозділів.
Про це йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних сил України.
Зазначається, що для поповнення втрат особового складу військові комісаріати Кубані, Приморського краю, Ярославської області та регіонів Уральського федерального округу проводять приховану мобілізацію.
"Проте населення перелічених регіонів не має бажання брати участь у війні. Мають місце масові випадки ухилення від служби", — повідомили у Генштабі.
Одночасно російські пропагандисти розпочали підготовку населення РФ до тривалої війни. Так, офіційні канали комунікації поширюють пропаганду про нібито успіхи у проведенні так званої "спеціальної воєнної операції", проводяться публічні заходи на підтримку війни в Україні. За наявною інформацією, під час візиту керівника лівійської національної армії Халіфа Хафтара до Москви, було досягнуто домовленостей про направлення лівійських "добровольців" до України для участі у бойових діях на боці Росії. Зазначається, що перекидання військових найманців, імовірно, буде здійснюватись за рахунок приватної військової компанії "Ліга" (колишня "Вагнер"), літаками повітряно-космічних сил РФ.
На тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей продовжується мобілізація. Керівництво навчальних закладів (технікумів, інститутів) викликає студентів віком від 18 років для так званої реєстрації.
"На сьогодні переважна більшість особового складу 1-го АК — це мобілізоване населення тимчасово окупованих територій", — констатують у Генштабі.
Там зазначають, що морально-психологічний стан особового складу вкрай низький, а більшість мобілізованих не має досвіду та бажання брати участь у бойових діях. У підрозділах поширюються панічні настрої через великий некомплект живої сили, озброєння та техніки.
У Херсоні росіяни розпочали заміну військових підрозділів на підрозділи Росгвардії та поліції.
Під час здійснення чергової спроби наступу на Київ російська армія втратила зведений загін 6-го танкового полку. На окремих напрямках у Броварському районі російські підрозділи залишаються відрізаними від постачання пального та продовольства.
Війна — усі останні новини
Що відомо
- У Міноборони повідомили, що війна, яку розв’язала Росія, не закінчиться миттєво, а українцям слід приготуватись до тривалої боротьби.
- Українське військове командування заявило про загрозу нападу з території Білорусі у напрямку Волині. Зокрема, про запланований наступ свідчить від’їзд білоруських дипломатів з України.
- Голова правління "Укрзалізниці" Олександр Камишін повідомив, що залізничне сполучення з Білоруссю більше не працює.
- Російська військова техніка підходить до білоруського кордону, а білоруські дипломати залишили територію України.
- Президент РФ Володимир Путін заявив, що не готовий до прямих переговорів з українським керівництвом. Натомість він має шість вимог до української влади. Про це в інтерв'ю турецькому виданню Hürriyet повідомив речник президента Туреччини Ібрагім Калін.
- 17 березня президент Володимир Зеленський заявив, що завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності — такі пріоритети українських перемовників під час перемовин із Росією.
- Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що після завершення напрацювання мирної угоди між Україною та Росією обидва президенти можуть зустрітися – це може відбутися найближчими тижнями.
Читайте також
93% українців вірять у перемогу над Росією — соціологи
У січні нас почали готувати до війни. Що розповіли полонені російські військові
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Вторгнення Росії в Україну, день двадцять п'ятий. Онлайн
"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!