Фронт практично "завмер" — Арестович

Фронт практично "завмер" — Арестович

Фронт практично "завмер" — Арестович
Історія військовослужбовця з Вінниці, який врятував дівчинку. Фото: ФБ сторінка Євгена Ісаєва.

На двадцять п’ятий день збройної агресії РФ проти України інтенсивність бойових дій суттєво знизилась, лінія фронту практично перестала рухатись.

Про це під час брифінгу 20 березня повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

"У сторін — і нашої, і російської, — не вистачає сил для реального переламу ситуації на тому чи іншому напрямку. Сторони ведуть тактичні дії, зосереджують резерви, і наносять один по одному удари. Але ми завдаємо ці удари краще", — зауважив він.

За словами посадовця, також РФ майже припинила залучати авіацію та завдавати ракетні удари по українських містах. Арестович зазначив, що також Росія формує військові резерви та перекидає їх в Україну.

Читайте також: Генштаб попередив про загрозу нападу з території Білорусі. Що відомо

"Зараз в цій фазі, коли російське командування не змогло виконати основні завдання, які перед ними стоять, почалася фаза репресій. Надходять численні повідомлення від наших спецслужб, від Генерального штабу про те, що Федеральна служба безпеки почала шукати винних у Збройних силах Російської Федерації, в інших формуваннях, тій самій Росгвардії", — розповів радник.

Арестович заявив, що десятки і сотні військовослужбовців РФ піддаються принизливим перевіркам.

"Їх звинувачують у відмові від ведення бойових дій, слабкості характеру, боягузстві, і під удар потрапляють навіть генерали і вищі начальники Збройних сил Російської Федерації", — додав він.

За словами Арестовича, ці дії ще більше знижуть моральний дух і боєздатність російських військових.

Що відомо

  • Розвідка країн Заходу вважає, що президент РФ Володимир Путін створив собі ізольований від реальності світ, що може становити проблему при оцінці його дій.
  • За даними української розвідки, російська еліта розглядає кілька варіантів відсторонення Путіна від влади.
  • Путін не готовий до прямих переговорів з українським керівництвом. Натомість він має 6 вимог до української влади. Про це в інтерв'ю турецькому виданню Hürriyet повідомив речник президента Туреччини Ібрагім Калін.
  • Володимир Путін під час телефонної розмови з канцлером Німеччини Олафом Шольцем заявив, що Україна висуває "нові нереалістичні пропозиції" на мирних переговорах.
  • 17 березня президент Володимир Зеленський заявив, що завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності — такі пріоритети українських переговорників під час перемовин із Росією.
  • 16 березня представник російської делегації Володимир Мединський заявив, що Київ на перемовинах з РФ начебто пропонує створити в Україні "шведський чи австралійський варіант" демілітаризованої держави. У відповідь радник Офісу президента та перемовник Михайло Подоляк заявив, що мова може йти лише про "українську модель".
  • 16 березня президент Росії Володимир Путін заявив, що війна проти України йде "у суворій відповідності до затверджених планів", але Росія "не має наміру окуповувати Україну".
  • Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що після завершення напрацювання мирної угоди між Україною та Росією обидва президенти можуть зустрітися – це може відбутися найближчими тижнями.
  • 15 березня радник голови Офісу президента Олексій Арестович заявив, що війна закінчиться "не пізніше травня".

Читайте також

У січні нас почали готувати до війни. Що розповіли полонені російські військові

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Вторгнення Росії в Україну, день двадцять п'ятий. Онлайн

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок