"Історії людей вражають до сліз", — журналіст німецького мовника ARD про ситуацію в Україні

"Історії людей вражають до сліз", — журналіст німецького мовника ARD про ситуацію в Україні

"Історії людей вражають до сліз", — журналіст німецького мовника ARD про ситуацію в Україні
Суспільне Закарпаття

Журналіст німецького суспільного мовника ARDАсоціація суспільного мовлення Федеративної Республіки Німеччина у столиці Чехії — Празі — Данко Гандрік приїздить до Ужгорода, аби інформувати Європу про події з прикордонних територій Словаччини та України. Чоловік приходить пішим пунктом пропуску "Малі Селменці" і розповідає, якою є ситуація з вимушеними переселенцями по обидва боки кордону. З Данко Гандріком поспілкувалося Суспільне.

У своїх матеріалах Данко Гандрік розповідає про потреби людей та атмосферу міста. Каже: "Нам доводиться розповідати про сумні історії. Історії людей вражають до сліз. Одна дівчина на кордоні сказала, що у неї День народження. Я хотів її привітати і заспівати пісню, але знав лише російську пісню, але це було б недоречно, тому я заспівав "Happy birthday". І люди навколо підхопили пісню. У всіх були сльози на очах. Вони усвідомлювали, що у кожного з них День народження, адже вони знаходяться на порозі нового життя".

Данко Гандрік каже: одній з родин переселенців запропонував оселитись у батьківський хаті.

Родина вимушених переселенців, яка проживає у батьківській хаті журналіста
Фото: Данко Гандрік

"Місця вистачає, тому я дав адресу, склав маршрут шляху через Братиславу, Прагу до Дрездена. Ці люди — вимушені переселенці з регіону поблизу Криму. Я був декілька днів вдома, спілкувався з ними. Вони абсолютно щасливі, що знаходяться у безпеці", — розповів Данко.

"Історії людей вражають до сліз", — журналіст німецького мовника ARD у Празі про ситуацію в Україні
Фото: Данко Гандрік

"Ми знімали у пологовому будинку. Я зрозумів, що війна присутня і тут. Зазвичай показують кадри з фронту, коли йдуть бойові дії, та кажуть, що це війна. Але війна йде і тут, на заході України. Вона у головах людей. З нею пов’язана велика кількість передчасних пологів, адже майбутні мами знаходяться у постійному стресі", — розповів Данко Гандрік.

Журналіст німецького мовника ARD у Празі про ситуацію в Україні
Суспільне

Під час зйомок Данко Гандрік цікавиться у людей про їхні потреби. "Ми не хочемо доправляти щось непотрібне. Готовність допомагати неймовірна. Я такого ніколи не бачив. Мені телефонують друзі, просять: "Данко, якщо зустрінеш родину, яка не знає куди їхати, у нас є місце. І у нас! Ми хочемо допомогти. Куди звертатись? До якої організації? Чи вона надійна? Чим можемо допомогти?", — додав журналіст.

Данко Гандрік розповів: багато людей, з якими спілкувався на кордоні, сподіваються повернутись додому, в мирну Україну задля того, аби будувати нову, гідну країну щасливих людей.

Що відомо:

  • В Україні 24 лютого запровадили воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії;
  • Вторгнення Росії в Україну, день двадцять п'ятий. Онлайн.
  • 93% українців вірять у перемогу над Росією — соціологи.
  • Від початку війни ООН підтвердила смерть понад 800 цивільних.
  • Понад 3 мільйони українців залишили територію України через вторгнення РФ. Відповідну статистику щодо біженців з України оприлюднили в ООН. За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, найбільше українців вирушило до кордону з Польщею — майже 2 мільйони.

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок