Оренда житла: чи подорожчали квартири в Тернополі

Оренда житла: чи подорожчали квартири в Тернополі

Оренда житла: чи подорожчали квартири в Тернополі
Суспільне Тернопіль

Нерухомості для оренди в Тернополі зараз не вистачає. Про це розповіла Суспільному голова Тернопільської асоціації фахівців з нерухомості Наталія Свистун.

За її словами, якщо до війни за місяць всі рієлтори Тернополя здавали в оренду приблизно півтори тисячі квартир, то зараз, менш, ніж за місяць, до нас приїхали більше 50-ти тисяч людей, які шукають житло.

"Штучного завищення не бачу. Коли попит значно перевищує пропозицію, тоді ціна зростає. Наше місто завжди було в плаваючому сегменті щодо оренди: 10-15 відсотків житла здавали в оренду, а зараз приїхало стільки людей, що Тернопіль став, як рукавичка", – говорить жінка.

Оренда житла: чи подорожчали квартири в Тернополі
Голова Тернопільської асоціації фахівців з нерухомості Наталія Свистун. Суспільне Тернопіль

Знімає квартиру в Тернополі киянка Ганна Поштаренко.

"Ми обжилися тут добре. Нам пощастило з квартирою. Чекали майже добу, тому що дуже складно зараз знайти квартиру в Західній Україні. Ми приїхали сім’єю. Шукали ліпші умови, щоби було зручно з восьмирічною дитиною. Квартира мені дуже сподобалася, тому й погодилися, не роздумуючи. І дуже дякую людям, що нам допомогли. Ціна прийнятна: сім з половиною тисяч гривень за місяць".

Рієлторка Ольга Бук розповідає, що власники нерухомості, з якими вона працює, вартість оренди поки що не піднімали.

"Щодо підняття цін, то вони на сьогодні середні. Мінімальна ціна була 3 000 гривень. Це однокімнатні звичайні квартири, які за такою ціною здавали і до вторгнення. Максимальна ціна квартири, яку ми здавали, – 400 доларів. Двокімнатна квартира зі сучасним якісним ремонтом, повністю обладнана технікою, меблями, відповідає ціні. До вторгнення її ціна була вищою – 430, а в березні здали її за 400".

Оренда житла: чи подорожчали квартири в Тернополі
Харків'янка Анна Габелко з дитиною в орендованій квартирі. Суспільне Тернопіль

Харків'янка Анни Габелко теж приїхала до Тернополя зі сім’єю. Каже, квартиру знайшли майже відразу. Її житло в новобудові коштує 260 доларів за місяць.

"Для довоєнного Харкова це була би середня вартість: не велика, але й не мала. Коли згодом я шукала квартиру для сестри, то побачила, що ціни почали рости. Але, коли нема даху над головою, нема де спати, люди погоджуються платити більше. Порівнюючи ціни на нерухомість на Закарпатті, в Ужгороді, у Львові (там живуть наші знайомі), то ми винаймаємо за доступною ціною".

На сайті оголошень про нерухомість – понад тридцять пропозицій пошуку житла в Тернополі. Про це розповіла кореспондентка Суспільного Діана Ярошенко.

За її словами, є декілька квартир вартістю понад дев'ять тисяч гривень. Оренда найдорожчої, двокімнатної квартири в центрі Тернополя площею 72 квадратних метри – понад 16 тисяч гривень. Із посередником, який здає цю квартиру, зв’язатися не вдалося. Друга, теж двокімнатна квартира на масиві "Дружба" площею 68 квадратних метрів, вартує майже 13 тисяч гривень. Але посередник повідомив, що оголошення щодо цієї пропозиції вже не актуальне.

За словами голови Тернопільської громади Сергія Надала, якщо власники завищують ціни на оренду житла, про це можна повідомити в телеграм-бот Бюро економічної безпеки, або в податкову чи в міськраду.

"Нам надходять скарги від тернополян про те, що з початком війни зростає вартість оренди житла як для переселенців, так і для місцевих жителів", – сказав Надал.

Читати також:

  • На Тернопільщині понад пів тисячі переселенців шукають роботу у закладах харчування
На початок