На Тернопільщині понад пів тисячі переселенців шукають роботу у закладах харчування

На Тернопільщині понад пів тисячі переселенців шукають роботу у закладах харчування

На Тернопільщині понад пів тисячі переселенців шукають роботу у закладах харчування
Суспільне Тернопіль

Понад пів тисячі людей з регіонів України, де тривають бої, хочуть влаштуватися на роботу в заклади громадського харчування Тернополя. Про це розповіла керівниця штабу з працевлаштування в ці заклади Марія Южда.

За її словами, це переважно люди з Київської, Харківської та Миколаївської областей.

Директор обласного центру зайнятості Василь Олещук каже, на сьогодні на ринку праці є 857 вакансій. Серед них: тракторист, підсобний робітник, водій, лікар, продавець, оператор на лінії виробництва цукру, електромонтер, листоноша, інженер, вчитель, фармацевт, бухгалтер, медична сестра, менеджер і швачка.

“Зараз є 93 вакансії у сфері сільського господарства. 200 трактористів уже працевлаштували на сільськогосподарські підприємства. Ринок праці щодня змінюється і ті професії, які нині актуальні – працівники служби зайнятості оприлюднюють на сайті. Заробітна плата коливається від 8 до 20 тисяч гривень. Протягом перших двох тижнів війни переселенці до служби зайнятості не зверталися, але за останні 3 дні почали звертатися. В області на обліку уже стоїть 48 осіб, які виїхали з територій, де проходять бойові дії, 15 людей отримали статус безробітних, 2 – знайшли роботу на Тернопільщині. Люди звертаються до центру зайнятості, щоб отримати консультацію, бо для оформлення допомоги по безробіттю потрібно зібрати ряд документів. До нас звертаються люди таких професій: будівельники, водії, молодші медичні сестри, продавці, прядильниці, слюсарі, ткачі, швачки, прибиральниці і є багато людей без професії”, – розповідає Василь Олещук.

Директор обласного центру зайнятості каже, порівняно з минулим роком, на Тернопільщині кількість безробітних зменшилася. 165 безробітних пішли захищати Україну.

“Щоб стати на облік центру зайнятості, треба прийти з документами, а також можна це зробити через портал “Дія”. Працює електронна черга. Потрібно мати весь перелік документів, оскільки виплата допомоги по безробіттю залежить від того, скільки часу людина пропрацювала, який стаж і яка в неї була заробітна плата”, – зазначив Василь Олещук.

У період війни всі центри зайнятості на Тернопільщині працюють у звичайному режимі.

Читайте також

На початок