У церквах Тернополя прийняли понад 20 тисяч переселенців

У церквах Тернополя прийняли понад 20 тисяч переселенців

У церквах Тернополя прийняли понад 20 тисяч переселенців
Суспільне Тернопіль

У протестантських церквах Тернополя прийняли понад 20 тисяч людей з областей, де тривають активні бойові дії. Про це повідомив координатор штабу переселенців Іван Гонтар.

За його словами, з початку війни 23 церкви християнської організації прийняли 21000 тих, хто втікає від обстрілів.

"Люди ночували на Тернопільщині і їхали далі за кордон. Їм надавали ліжко-місце, матрац і обов’язково – вечерю та сніданок. Багато з них були з дітьми і домашніми тваринами. Ми старалися створити комфортні умови. За два дні до початку війни ми з пасторами мали заплановану зустріч, де обговорювали план дій на випадок війни. У четвер ввечері вже приїхали до нас перші переселенці".

Людей розміщають у церквах. Роботу координують з обласною військовою адміністрацією та міською радою.

"Наші представники чергували на вокзалі, куди приїжджали потяги. Був момент, коли ми розуміли, що місто не може вже прийняти стільки людей. Тоді ми одразу організовували автобуси й переправляли їх у Луцьк. Відправили майже 600 осіб."

За словами Івана Гонтара, волонтери взаємодіють з правоохоронними органами. Про підозрілих осіб повідомляють правоохоронцям.

Якщо залишається їжа, то її доправляють до блокпостів на кордоні з Хмельниччиною. Роздають тим, хто добирається автомобілями і змушений чекати в черзі, щоби проїхати через блокпости.

"Спочатку їжу готували тільки тернополяни, але тепер до цього процесу долучилися жителі області. Також на Тернопільщину прибула гуманітарна допомога із європейських країн. Їжі є вдосталь. Зараз розпочалася третя хвиля. Чимало людей хоче залишитися в області до перемоги. При церквах нині розгорнуті гуманітарні штаби. Зокрема, черговий штаб відкрився на вул. Глиняній 2. Там роздають для переселенців одяг і взуття", – розповів Іван Гонтар.

Читати також:

  • На Тернопільщині понад пів тисячі переселенців шукають роботу у закладах харчування
На початок