В МЗС прокоментували відмову РФ виконувати рішення Міжнародного суду ООН

В МЗС прокоментували відмову РФ виконувати рішення Міжнародного суду ООН

В МЗС прокоментували відмову РФ виконувати рішення Міжнародного суду ООН
. Фото: УНІАН

Росія хоче всидіти на двох стільцях одночасно. З одного боку, не виконувати обов‘язковий наказ Міжнародного суду ООН, а з іншого — продовжувати користуватися привілеями міжнародного права. Про це, коментуючи відмову РФ виконувати перше рішення Міжнародного суду ООН щодо війни в Україні, сказав речник МЗС України Олег Ніколенко.

“Але міжнародним правом не можна махати як собака хвостом. Відмовляючись виконувати рішення Міжнародного суду, Росія має тоді відмовитися від усіх прав за Статутом ООН, насамперед права вето в Радбезі, а також імунітетів”, — пояснив речник МЗС.

Він нагадав, що Міжнародний суд ООН наказав Росії негайно припинити всі військові операції, які вона розпочала на території України 24 лютого. Наказ суду має зобов’язуючий характер і, відповідно до норм міжнародного права, створює юридичні зобов’язання для Російської Федерації.

За словами Ніколенка, твердження російської сторони про відсутність у суду юрисдикції розглядати позов України, а відповідно і його виконувати, є нікчемними. Під час слухань суд відкинув заперечення Росії і підтвердив повноваження винести свій наказ, додав він.

“Незважаючи на намагання вільно інтерпретувати рішення Міжнародного суду ООН, Росії не вдасться уникнути відповідальності за її злочини проти українського народу”, — зазначив речник МЗС.

Що відомо

  • Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія не буде виконувати приписи судової інстанції ООН, також він додав, що Україні та Росії ще далеко до підписання мирної угоди.
  • У Гаазі 16 березня відбулося засідання Міжнародного суду ООН на якому оголосили рішення за запитом про запровадження тимчасових заходів у справі "Україна проти Росії" щодо геноциду. Відповідно до рішення суду, Росія має негайно призупинити всі військові дії в Україні та зупинити будь-які військові чи нерегулярні збройні формування під її контролем чи впливом. Також суд ухвалив, що обидві сторони мають утримуватися будь-яких дій, які можуть погіршити чи продовжити спір і ускладнити подальший розгляд справи. Водночас голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що є підстави вважати, що РФ не виконає рішення Міжнародного суду ООН.
  • 16 березня Російську федерацію офіційно виключили з Ради Європи після 26 років членства.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що головний прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім Хан почав роботу в Україні для збору доказів воєнних злочинів РФ.
  • Сенат США 15 березня одноголосно ухвалив резолюцію, яка засуджує президента Росії Володимира Путіна як воєнного злочинця.
  • Президент Росії Володимир Путін стверджує, що війна проти України йде "у суворій відповідності до затверджених планів", але Росія не має наміру окуповувати Україну.

Читайте також

Зеленський: "Якщо ви не закриєте небо — питання часу, коли ракети впадуть на територію НАТО"

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок