У Київ попри обстріли 15 березня потягом приїхали прем’єри Польщі, Чехії та Словенії, щоб "продемонструвати солідарність з українцями", як заявив польський прем’єр Моравецький. Вони зустрілись з президентом Зеленським та прем'єром Шмигалем.
"Голова польського уряду Матеуш Моравецький, віце-прем'єр Ярослав Качинський, Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала та Прем'єр-міністр Словенії Янез Янша. Ваш візит до Києва у цей важкий для України час – потужне свідчення підтримки. Ми це дуже цінуємо", — зазначив президент України Володимир Зеленський.
Після завершення зустрічі Володимир Зеленський виступив із заявою, у якій, зокрема, подякував Польщі, Чехії та Словенії за допомогу Україні.
"Я впевнений, що з такими друзями, партнерами ми дійсно зможемо перемогти. Ми абсолютно довіряємо цим країнам. І тому, коли ми говоримо про гарантії безпеки, про наше майбутнє у ЄС або говоримо про санкційну політику, — на сто відсотків ми знаємо, що все, що ми обговорюємо, воно дійсно дійде до тієї позитивної цілі для нашої крани, для нашої безпеки і для нашого майбутнього", — сказав Володимир Зеленський.
Віцепрем'єр-міністр Польщі Ярослав Качинський, зокрема, висловився за те, щоб відправити до України миротворчу місію. За його словами, лідери сусідніх країни хочуть висловити свою підтримку не тільки на словах, але і в діях. У ЄС і НАТО, зазначив Качинський, мусять побачити ті наслідки, до яких може призвести те, що зараз розгортається в Україні.
"Це все має наслідки, бо ми поділяємо цінності і НАТО і ЄС. І ми говоримо про те, можливо, необхідно запроваджувати миротворчу місію на теренах України, щоб вона допомагала не лише у гуманітарних питаннях, але і боронити землю України. Тому що Україна і Європейський Союз — ми всі, як і демократичний світ, поділяємо одні і ті ж цінності”, — сказав Качинський.
Польський прем'єр Матеуш Моравецький пообіцяв Україні всебічну підтримку у боротьбі з російським агресором.
“Ми не забудемо цю кров на вулицях, ми не забудемо страждання дітей та жінок, ми будемо допомагати біженцям, всім чим ми зможемо. І ми будемо сподіватись, що Україна якомога швидше отримає статус кандидата у ЄС. Ми будемо надавати вам озброєння на захист вашої країни, бо ми бачимо що ви боретесь не лише за свою країну за своє життя і за свою свободу, але і за нас”, — сказав Моравецький.
Як сказав прем'єр-міністр Словенії Янез Янша, нині українці борються не лише за свою країну, але і за всю Європу.
“Ми допомагаємо із біженцями. І також ми хочемо сказати, що ми будемо допомагати і зброєю, щоб ви продовжували захищати себе на землі, на морі, у повітрі”, — сказав Янза.
Він також додав, що хоче послати чіткий сигнал того, що якомога швидше Україна має отримати статус кандидата в ЄС.
“Ми хочемо сказати, що основною метою і меседжем є те, щоб сказати, що ви не одні”, — сказав прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала.
Також у вівторок, 15 березня, міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс прибув з робочим візитом до України, щоб зустрітися з очільником МЗС України Дмитром Кулебою.
“Перший міністр закордонних справ, який відвідав Україну з початку вторгнення. Підтримка Литви залізна — двостороння та в рамках ЄС та НАТО. Ми працюємо над прискоренням вступу України до ЄС. Росія повинна бути притягнута до відповідальності за її злочини”, — написав Кулеба.
Що відомо
- За рішенням військового командування, з 15 березня, з 20:00 – в Києві запроваджується комендантська година, що триватиме до 07:00 17 березня. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко.
- У ніч на 15 березня російські війська завдали ударів по житлових будинках в Києві. У Подільському районі внаслідок влучання боєприпасу загорілася 10-поверхівка, також були пошкоджені два багатоповерхових будинки у Святошинському районі.
- Станом на 15 березня втрати російських військових перевищили 13500 осіб.
- Від початку війни до 12 березня в Україні загинуло близько 1300 військових, повідомив Володимир Зеленський.
Читайте також
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області
Не тільки "нищівні санкції". Які компанії йдуть з Росії
Абрамович, Хан, Ернст. ЄС і Британія запроваджують нові санкції проти Росії
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!