Ізраїль запровадив спецдозволи для в'їзду українців

Ізраїль запровадив спецдозволи для в'їзду українців

Ізраїль запровадив спецдозволи для в'їзду українців
Associated Press

Влада Ізраїлю на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну та великого потоку біженців оновила правила в’їзду для громадян України. Тепер в'їхати до країни можна за спеціальними електронними дозволами від Міністерства внутрішніх справ країни.

Про це повідомило посольство України в Ізраїлі.

Зазначається, що Ізраїль встановив квоту для 5 тисяч українців, які зможуть в’їхати в країну. Частину цієї квоти Ізраїль вже прийняв.

"Прибуття до Ізраїлю та посадка на рейс(и) здійснюються за умови наявності попереднього дозволу МВС Ізраїлю", – зазначили в диппредставництві.

Так, за новини правилами:

 • Якщо громадянин України захоче приїхати до Ізраїлю на запрошення громадянина Ізраїлю, останній зобов'язаний підписати декларацію для запрошеного на сайті Управління з питань народонаселення та імміграції за допомогою електронної анкети.
 • Громадяни України, які подають заяву на приїзд до Ізраїлю, мають заповнити електронну заявку на сайті міністерства закордонних справ Ізраїлю. Відповідь на запит прийде на електронну адресу заявника.
 • Якщо заявник прибув до Ізраїлю на запрошення громадянина Ізраїлю, який проживає в Ізраїлі, він повинен отримати запрошення від ізраїльтянина перед заповненням заявки.

Крім того, у посольстві України в Ізраїль звернуло увагу на випадки відмов українцям в перетині кордону або тривалу перевірку підстав в’їзду в країну, що змушувало громадян України годинами чекати результатів перевірок. Тому у диппредставництві просять українців при плануванні поїздки до Ізраїлю врахувати таке:

 • Ізраїль не приймає біженців з України;
 • Уряд Ізраїлю визначив пріоритетні категорії осіб, що можуть в’їхати до краъни за певних умов (наприклад, подружжя/діти-громадян України та громадян Ізраїлю, які постійно проживають в Україні; громадяни, які раніше подали прохання на возз'єднання сім'ї з громадянами Ізраїлю; члени сімей Ізраїльтян першої лінії спорідненості; нові репатріанти та особи , які мають єврейське коріння);
 • Особи, які намагаються в’їхати до Ізраїлю в статусі туристів (наприклад, Ви просто хочете перечекати завершення війни в Ізраїлі чи маєте в Ізраїлі друзів, родичів, які не мають статусу в Ізраїлі) не можуть безперешкодно в’їхати в країну;
 • Якщо громадянин має твердий намір в’їхати до Ізраїль, потріюно обов’язково проконсультуватись з ізраїльськими адвокатами, більшість яких наразі надають безкоштовну юридичну консультацію.
 • Не варто їхати до Ізраїлю у разі наявності негативної візової історії. Це стосується, наприклад, осіб, які були раніше в Ізраїлі та порушили візовий режим, тобто перебували в країні нелегально.

"Також врахуйте, що якщо Ваші родичі наразі знаходяться в Ізраїлі нелегально, Вам також буде відмовлено у в’їзді", – додали у посольстві.

Що відомо

 • Верховний суд Ізраїлю зобов'язав уряд країни протягом тижня розглянути питання щодо розблокування кордонів для громадян України, які рятуються від війни.
 • Очільник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що Ізраїль погодився виступити посередником на перемовинах між Україною та Росією. Також Ізраїль братиме участь у гуманітарній місії.
 • 13 березня міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід закликав Росію припинити воєнне вторгнення до України.
 • За даними ізраїльських ЗМІ, прем'єр Ізраїлю Нафталі Беннет начебто запропонував українському лідерові Володимиру Зеленському погодитись на умови президента РФ Володимира Путіна, щоб припинити війну. Однак згодом у Беннета, а також в Офісі президента спростували цю інформацію.
 • За даними ЗМІ, Росія не відкидає ідею проведення перемовин щодо врегулювання збройного конфлікту з Україною в Єрусалимі.
 • Президент Володимир Зеленський відкритий до переговорів з Володимиром Путіним, наразі Україна шукає місце для них за допомогою Туреччини та Ізраїлю.

Читайте також

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна Росії проти України. День двадцятий. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок