Члени Комітету з прав людини засудили спроби провести псевдореферендум на Херсонщині

Члени Комітету з прав людини засудили спроби провести псевдореферендум на Херсонщині

Члени Комітету з прав людини засудили спроби провести псевдореферендум на Херсонщині
Верховна Рада. Фото:Facebook ВРУ

Народні депутати України підтримали рішення Херсонської обласної ради про невизнання створення "народної республіки" і наголосили, що проведення псевдореферендуму в умовах тимчасової військової окупації не матиме жодних правових наслідків.

Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.

Комітет з прав людини засуджує ці спроби із застосуванням засобів примусового характеру. Мітинги та масові акції протесту проти окупаційного режиму свідчать про кардинально протилежне волевиявлення жителів регіону. Референдум – це народне волевиявлення, яке за змістом і є формою безпосередньої демократії. Проведення штучних референдумів в умовах обстрілу цивільних не має нічого спільного ані з демократією, ані з вільним волевиявленням, йдеться у повідомлені.

Що відомо:

  • 24 лютого війська РФ перетнули кордон України та розпочали масштабне вторгнення. На Херсонщині кілька днів йшли бої. 1 березня війська окупантів зайшли в Херсон.
  • 2 березня російські військові висунули вимоги жителям Херсона, а 3 березня російські військові захопили телевежу.
  • Місто залишається в облозі. Періодично глушать мобільний зв'язок і інтернет. Машини з продуктами та ліками до Херсона не пускають. До російського гумконвою не вийшов жоден житель обласного центру.
  • Натомість 5 березня жителі Херсона вийшли на мирну акцію протесту, щоб показати окупантам Херсон - це Україна. Наступного дня до них доєдналися інші міста, селища, села Херсонської області і з кожним днем їх стає більше. Люди виходять на мирні акції щодня.
  • 6 березня Президент України присвоїв Херсону звання "Місто-герой"

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок