Росія ініціювала проведення 11 березня засідання Ради безпеки ООН, щоб обговорити начебто "військово-біологічну діяльність" США в Україні.
Про це у Twitter повідомив перший заступник постійного представника РФ при ООН Дмитро Полянський.
"Місія Росії запросила проведення засідання Ради безпеки 11 березня для обговорення військово-біологічної діяльності США на території України", — написав Полянський.
Інформація про нібито біолабораторії США в пострадянських країнах активно використовується російською пропагандою. Про це періодично згадують й "висловлюють занепокоєння", хоча роблять це без підтверджень. Зокрема, нещодавно міністр МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що "Пентагон занепокоєний ситуацією в Україні, бо побудував там дві біологічні лабораторії й виробляв патогени".
З 1991 року підрозділ міністерства оборони США співпрацює з колишніми країнами Радянського Союзу, в тому числі з Україною, щоб убезпечити та розібрати залишену зброю масового знищення, пише Bloomberg. У 2005 році Міністерство оборони та Міністерство охорони здоров’я України підписали угоду про запобігання будь-якому розповсюдженню патогенів на об’єктах у Києві, Львові, Одесі та інших місцях, які можуть бути використані в біологічній зброї.
У 2020 році Служба безпеки України спростовувала інформацію, що США мають біолабораторії в Україні. Додала, що Вашингтон і Київ працюють над протидією можливому біологічному тероризму.
"В Україні не працює жодна іноземна біологічна лабораторія. Заяви окремих політиків, які нещодавно зроблені, не відповідають дійсності і є свідомим спотворенням фактів", — цитував повідомлення СБУ KyivPost.
Що відомо
- 10 березня президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні заявив, що звинувачення з боку РФ у тому, що Україна начебто розробляє біологічну зброю або готує хімічну атаку можуть свідчити про подальші плани російського командування.
- Офіційна представниця Білого дому Джен Псакі заявила, що Росія може застосувати хімічну чи біологічну зброю в Україні, або здійснити подібну провокацію. Російську пропаганду щодо хіматак підтримує Китай.
- 9 березня Палата представників США схвалила виділення для України 13,6 мільярда доларів термінової допомоги. Гроші передбачені на воєнну, економічну та гуманітарну допомогу.
- США заборонили імпорт нафти з Росії у відповідь на невиправдану війну РФ в Україні. Раніше президент України Володимир Зеленський закликав країни світу відмовитись від купівлі російської нафти та нафтопродуктів.
- В ООН оприлюднили нові дані щодо жертв серед цивільного населення України. Станом на 9 березня 516 цивільних загинули, ще 908 — отримали пораненні.
Читайте також
Війна Росії проти України. День п'ятнадцятий. Онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області
Путін вчинив як воєнний злочинець". Інтерв'ю з доктором юридичних наук Савчиним
Війна — усі останні новини