Що робити та куди звертатися родинам, які прибули на Львівщину з важкохворими дітьми

Що робити та куди звертатися родинам, які прибули на Львівщину з важкохворими дітьми

Що робити та куди звертатися родинам, які прибули на Львівщину з важкохворими дітьми
AP

Львівська обласна військова адміністрація пояснила, що робити родинам, які приїздять на Львівщину з дітьми з важкими захворюваннями. Про алгоритм дій розповів начальник ЛОВА Максим Козицький.

Щоб отримати медичну допомогу, батькам або опікунам важкохворих дітей необхідно звернутися до медичного хабу — Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Це можна зробити в тому разі, якщо дитина має онкологію, онкогематологію або ниркову недостатність, а також якщо вона потребує паліативної допомоги.

Спершу дитину мають обстежити й за потреби стабілізувати стан. У тих випадках, коли лікарня не може надати необхідної допомоги, медичний персонал має організувати безпечне транспортування до іншої країни Європи, де українським дітям гарантують безкоштовне лікування.

Пацієнтам у найважчому стані нададуть спеціальний медичний транспорт та групу лікарів, що супроводжуватимуть їх до самого кордону. Таким дітям мають забезпечити швидке проходження кордону, згідно домовленостей із Польщею.

Також Західноукраїнський дитячий центр бере на себе відновлення документації та її переклад іншими мовами.

У Польщі ж є координаційний центр, до якого долучилися спеціалісти американської дитячої дослідницької лікарні Сент-Джуд. Там дитину оглянуть і направлять до клініки або в Польщі, або в іншій європейській країні, приміром, Італії, Німеччині чи Франції.

З початку повномасшатбного вторгнення Росії до України Львів направив за кордон уже понад 150 пацієнтів із важкими захворюваннями. "Діти виїхали не самі — з кимось із батьків чи рідних. Вони в безпеці і під опікою медиків-професіоналів", — запевнив Козицький.

Крім того, керівник ЛОВА застеріг волонтерів, аби ті не радили сім'ям із важкохворими дітьми одразу їхати за кордон без відповідних лікарських вказівок.

Що відомо

Читайте також

Зустріч Кулеби з Лавровим, гуманітарні коридори, обстріли Маріуполя. Війна РФ проти України: онлайн

Читайте нас в Instagram: головні новини регіону

На початок