Як надавати першу домедичну допомогу навчають у Волинському медінституті. Тренер та викладач хірургії Володимир Держай розповів Суспільному, що під час воєнного стану у країні кожна людина повинна мати такі навички та вміння.
Курси з домедичної допомоги майже щодня веде у різних закладах і установах, — каже Володимир Держай. У Волинському медінституті заняття проводить постійно.
На одне з останніх навчання прийшли півсотні людей.

Внаслідок поранень під час бойових дій, каже тренер, люди найчастіше вмирають від втрати крові. Щоб запобігти цьому – потрібно вміти накласти засоби для тимчасової зупинки кровотечі.
"Якщо немає спеціальних засобів — турнікету або джгута, можна використати тканину і палицю. Обов'язково треба зафіксувати час накладання засобу для зупинки кровотечі", — каже Володимир Держай.

Зі слів заступниці директора медінституту Христини Хворост, з розкладом занять з домедичної допомоги можна ознайомитись на сайті закладу. Також на сайті можна записати на онлайн-консультації з психологічної та терапевтичної підтримки.
Що відомо
- Від початку війни у Луцьку організовують навчання із домедичної та психологічної підготовки. Відбуваються вони в приміщенні комунального закладу "Спорт для всіх". 28 лютого на навчання прийшла сотня охочих.
- У Волинській обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки працівники закладу й жителі прилеглих районів щодня плетуть маскувальні сітки.
- В одній зі шкіл Луцька організували тренінг, де розповідають як поводитися зі зброєю, кидати гранату та заряджати автомат.
Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.