Внаслідок обстрілів РФ будівля онкоцентру у Харкові пошкоджена: де приймають хворих

Внаслідок обстрілів РФ будівля онкоцентру у Харкові пошкоджена: де приймають хворих

Внаслідок обстрілів РФ будівля онкоцентру у Харкові пошкоджена: де приймають хворих
t.me/krotkh

Усіх пацієнтів, які перебували в онкоцентрі на ранок 24 лютого — в день вторгнення РФ до України, пролікували й виписали. Внаслідок обстрілів 27 лютого будівля медзакладу пошкоджена. Онкохворих приймають в інших лікарнях Харкова та України.

Про це Суспільному повідомив виконувач обов’язків директора Харківського онкоцентру Віктор Лихман.

За його словами, пацієнти, які потребують термінової хірургічної допомоги, можуть отримати її в Інституті загальної й невідкладної хірургії у Харкові. Завідувачі терапевтичного напрямку телефоном консультують пацієнтів і повідомляють, де ті можуть отримати лікування.

"У нас є комунікація з Полтавою, з Дніпром, з іншими регіонами, де це можливо робити, вони приймають наших пацієнтів без черги, без якихось перепон, надають їм допомогу і хірургічну, і хіміотерапевтичну, і гематологічну, і радіологічну. Пацієнти перед тим зв’язуються з завідувачами відділень (харківського онкоцентру — ред.), вони на зв’язку", — сказав Лихман.

Хірургічні підрозділи онкоцентру переведені до інших клінік Харкова і працюють тут.

"У нас постійно хірурги працюють у військовому шпиталі, у нас постійно працюють анестезіологи й хірурги в Інституті хірургії. Рентгенологи працюють у шпиталі, в обласній лікарні, в Інституті хірургії також. Декілька наших співробітників у Києві, працюють у військовому шпиталі. Декілька співробітників хірургічного профілю у районних лікарнях харківського регіону теж працюють. Наша ендоскопічна служба працює в обласній лікарні й в Інституті хірургії", — розповів керівник онкоцентру.

За словами Лихмана, у перші дні значних руйнувань зазнав радіологічний корпус: там пошкоджений дах і стіни, вибиті вікна. Також зачепило терапевтичний корпус. Хірургічний корпус постраждав менше. Саме у ньому перебували пацієнти під час обстрілу, бо там розташований вхід до підвалу.

"Там були тяжкохворі, вони потребували кисневої підтримки. Слава богу, усе минуло, щойно з’являлася можливість відпускати пролікованих пацієнтів додому, ми це робили", — говорить Лихман.

У будівлі онкоцентру нині залишаються працівники зі своїми родинами, які залишилися без житла і не мають можливості виїхати. Вони забезпечені усім необхідним, сказав Лихман: "Тепло, харчування, ліки — все це є".

Суспільне Харків збирає усю оперативну інформацію про ситуацію у місті та регіоні. Посилання на наш Telegram-канал, яке можна поширити https://t.me/suspilnekharkiv

Читайте також

"Я грав, а Путін в мене вистрілив": як працює лікарня невідкладної допомоги у Харкові під час війни

На початок