У центрі Києва відбувся концерт з закликом закрити небо над Україною (відео)

У центрі Києва відбувся концерт з закликом закрити небо над Україною (відео)

У центрі Києва відбувся концерт з закликом закрити небо над Україною (відео)
Майдан Незалежності, 9 березня 2022 року. Фото: Олексій Мандзій / Суспільне

9 березня на майдані Незалежності в Києві відбулась мистецька акція "Вільне небо". Оркестр "Київ-Класик" дав концерт на підтримку заклику до світових лідерів закрити небо над Україною для російської авіації.

Музиканти симфонічного оркестру, які залишилися в столиці, під керівництвом диригента, артиста ЮНЕСКО в ім'я миру Германа Макаренка виконали гімн України та гімн Європи (фрагмент "Оди до радості" Людвіга ван Бетховена), а також низку відомих українських музичних творів.

"Хочемо, щоб музика миру й життя дійшла до серця кожного мешканця вільного світу та лідерів цих країн і допомогла їм знайти рішення, яке б зробило безпечним українське небо", – сказав Герман Макаренко.
Читайте також: Чому НАТО не закриває небо та як Україна протистоїть російській авіації та ракетам

Що відомо

  • Щодня президент Володимир Зеленський звертається до країн НАТО із закликом закрити небо над Україною для російської авіації. До його прохання приєднався майже кожен представник влади, петиція щодо безпольотної зони вже зібрала понад мільйон голосів.
  • Для цивільної авіації повітряний простір України закритий від самого початку війни. Ідеться про закриття неба над Україною для російської військової авіації. No-Fly Zone над Україною, або Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили – в цьому випадку НАТО – бо до нього звертається Україна, – повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і повинні будуть збивати літаки чи гелікоптери-порушники.
  • 4 березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції після зустрічі з міністрами закордонних справ країн Альянсу заявив, що було ухвалене рішення не вводити літаки чи війська НАТО на територію України.
  • 3 березня Володимир Зеленський провів інтерв’ю з іноземними ЗМІ. Під час нього він заявив, що агресія Росії не обмежиться Україною.
  • Росія використовує повітряно-космічні сили для атак українських міст та населених пунктів, тому питання щодо закриття неба над Україною треба вирішити за декілька днів, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Читайте також

Вторгнення Росії. День чотирнадцятий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Путін вчинив як воєнний злочинець". Інтерв'ю з доктором юридичних наук Савчиним

Війна — усі останні новини
На початок