Ще до початку повномасштабного вторгнення РФ до України меморіальний комплекс історії Голокосту "Яд Вашем", що розташований у Єрусалимі, надіслав лист до США з проханням не вводити санкції проти Романа Абрамовича у зв’язку з тим, що російський мільярдер є одним із найбільших спонсорів музею.
Лист із таким проханням було направлено від імені керівництва музею ще 6 лютого та адресовано безпосередньо послу США Тому Найдсу. Приблизно тоді Америка оголосила, що готує санкції щодо осіб, які пов’язані з російським урядом, у відповідь на ескалацію конфлікту на кордонах України.
Музей "Яд Вашем" почав співробітництво з Абрамовичем незадовго до початку повномасштабної війни Росії в Україні. 22 лютого керівництво музею та мільярдер оголосили про партнерство у сподіванні, що це розширить діяльність організації.
Голова організації Дані Даян заявив, що підтримка нині має першочергове значення "у той час, коли спотворення, заперечення та політизація Голокосту тривожно зростають у всьому світі". У організації натякнули, що мова йде про щедру пожертву з вісьмома нулями.
"Ми щиро вдячні Роману Абрамовичу за цей щедрий внесок, який значно зміцнить місію "Яд Вашем". Це партнерство підкреслює його незмінну прихильність пам’яті Голокосту і боротьбі з антисемітизмом, а також рішучість "Яд Вашем" залишатися хранителем точної, заснованої на фактах пам’яті про Голокост.
Ця пам’ять буде, як і раніше, актуальною для єврейського народу і усього людства, особливо у той час, коли антисемітизм поширюється і у фізичному, і цифровому світах. Ми знаємо, що це стратегічне партнерство приведе до подальшого розширення і поглиблення нашої діяльності в Ізраїлі та у всьому", — говориться у зверненні Даяна.
У США відмовились коментувати лист.
Поза тим, голова музею засудив обстріл російськими окупантами меморіалу Голокосту "Бабин Яр" у Києві. 1 березня ракети вдарили про території, де був старий єврейський цвинтар, і де внаслідок ударів загинуло щонайменше 5 людей.
Що відомо
"Яд Вашем" — ізраїльський національний меморіал Голокосту та Героїзму. Меморіал був заснований в 1953 році з метою увіковічити пам'ять про євреїв — жертв нацизму в 1933—1945 роках та про зруйновані єврейські общини.
Роман Абрамович фінансує створення двох нових версій "Книги імен Яд Вашем", у якій музей детально описав імена понад 4 800 000 єврейських чоловіків, жінок і дітей, які були вбиті нацистами.
У 2018 році олігарх іммігрував до Ізраїлю, миттєво ставши одним із найбагатших людей країни, його статки оцінюються приблизно в 14 мільярдів доларів. Він переїхав після того, як не зміг продовжити свою візу у Великій Британії через "дипломатичний конфлікт між Лондоном і Москвою".
За останні роки Абрамович пожертвував понад 500 мільйонів доларів на ізраїльські та єврейські потреби, у тому числі близько 100 мільйонів доларів на фінансування правої організації Elad, яка купує нерухомість у палестинських районах Єрусалиму, щоб збільшити там присутність євреїв.
Читайте також
- Вторгнення Росії в Україну — останні новини на Суспільному
- "За Україну, за її волю!" Повстанський плейлист на Spotify від Суспільне Культура
- Netflix зупиняє роботу на території Росії
- Список міжнародних компаній і їхніх санкцій проти Росії
- Deep Purple підтримали Україну, розказали історію про Харків і повернули Медведєву його автограф
- Російська армія обстріляла харківський будинок "Слово", де мешкали поети Розстріляного Відродження
- "Ми стоїмо за сотні тисяч біженців": акторка Крістен Стюарт підтримала Україну
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!