МОК і Токіо не мають наміру скасовувати Олімпіаду-2020

МОК і Токіо не мають наміру скасовувати Олімпіаду-2020

МОК і Токіо не мають наміру скасовувати Олімпіаду-2020 Associated Press

Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК) і місто-господар Олімпійських ігор — Токіо обміркують різні сценарії проведення змагань з огляду на пандемію коронавірусу, але варіант скасування Ігор не розглядають.

У МОК зазначили, що разом із оргкомітетом Ігор розглянуть різні рішення, зокрема зміну дати початку змагань, але скасування на порядку денному не стоятиме. Остаточний вердикт буде ухвалено протягом найближчих чотирьох тижнів.

"Життя людини має перевагу перед усім, включно з проведенням Ігор. МОК хоче бути частиною рішення. Тому ми зробили своїм пріоритетом охорону здоров'я всіх учасників та сприяння боротьбі з поширенням вірусу. Я хочу, і ми всі над цим працюємо, щоб сподівання, які мають скільки спортсменів, олімпійських комітетів та федерацій з усіх п'яти континентів, справдилися: що наприкінці цього темного тунелю, яким ми йдемо разом, не знаючи, як довго це триватиме, світлом стане олімпійський вогонь", — наводить звернення Баха пресслужба Токіо-2020.

Повідомляється, що в Японії спостерігається спад коронавірусу й люди щиро вітають олімпійський вогонь. Тож МОК може з певними обмеженнями безпеки організовувати Олімпійські ігри в країні, дотримуючись принципу охорони здоров'я всіх учасників. З іншого боку, у різних країнах на різних континентах збільшилися випадки захворювання на COVID-19, а спортсмени через карантин не можуть тренуватися в звичних умовах.

Так, імовірним сценарієм стане відтермінування. Скасування ж, наголошують у МОК, "не вирішить жодної проблеми й нікому не допоможе".

З цією думкою погодився й очільник оргкомітету Токіо-2020 Йошіро Морі. Під час пресконференції 23 березня Морі зазначив, що зміну дати початку Ігор розглянуть як один із багатьох сценаріїв. Про скасування ж не йдеться.

Що відомо

  • Ігри XXXII Олімпіади в Токіо мають відбутися з 24 липня до 9 серпня 2020 року. За медалі змагатимуться 11 тисяч спортсменів, які розіграють рекордні 339 комплектів нагород.
  • Бюджет Ігор-2020 становить понад 12 мільярдів доларів.
  • 11 березня член Виконкому МОК Харукі Такагаші заявив, що найкращим варіантом буде перенесення Ігор на 1-2 роки. Так, на 1 рік уже відтермінували чемпіонат Європи з футболу. Утім, згодом сценарій відстрочки Олімпіади аж на такий термін спростував голова Оргкомітету Ігор Йошіро Морі.
  • Деякі країни закликають МОК перенести Ігри, зокрема на неможливість для спортсменів тренуватися нарікають у НОК Іспанії, де наразі спостерігається спалах епідемії.
Категорії
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксТенісКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start