Для боротьби із російськими окупантами у Запоріжжі волонтери вчать містян, як правильно готувати та кидати запалювальну суміш. Вона відома за назвою "коктейль Молотова", але зараз більш поширена назва "бандеросмузі". Цивільні, у яких немає зброї, можуть використовувати цю суміш для захисту від нападників.
Застосовувати таку суміш ефективно проти піхоти та автівок з провізією. Коктейль обов’язково має бути в скляних пляшках такого розміру, щоб зручно було тримати й кидати, розповідає волонтер Дмитро:
"Розкидає скло та ураження може сягати до 4 метрів. Ефективно кидати по склу і по мішені, яка рухається, бо може розбити скло і все піде в середину".
Дмитро каже, що найкраще виготовляти "бандеросмузі" з мазуту та бензину, але можна і з ацетону та подрібненого пінопласту. Часу на це треба кілька хвилин, а ось термін придатності у таких коктейлів до трьох днів, далі суміш випаровується.

інгредієнти для "бандеросмузі"
"Пляшка має бути півлітрова, або 0.7, або літр. Бажано, аби зі скла, яке легко розбивається. Великі пляшки кидати незручно, малі неефективно. Наливаємо в першу чергу або масло, або краще щось важке, наприклад, мазуту якусь. Вона горить краще, диму від неї більше. Заповнюється третя частина пляшки, тобто одна частина мазут, дві інші частини – бензин та лишаємо вільне місце", — пояснює він.

готові суміші
Дмитро також зазначає, що "коктейль" можна робити з фітелем, або без нього, щільно закриваючи кришкою. Фітель повинен бути з натуральної тканини, бо синтетика не просочується і погано горітиме. Тканина повинна діставати до рідини та закорковувати пляшку.
Зовні фітель потрібно просякнути тією ж сумішшю мазуту та бензину. Бажано робити це одразу, тоді тканина не буде набирати в себе вологу, вона її відштовхуватиме і буде довго зберігатися.

Для надійності "пробку" можна обмотати малярним скотчем або ізоляційною стрічкою
"Можна робити навпіл, наприклад, один ящик запальний, той що з фітелем, а три-чотири, які просто докидувати, тобто без фітелей. Горіти буде однаково, просто з фітелем треба для першого загоряння", — зазначає Дмитро.
Тренувальну базу, де вчать як правильно кидати бандеросмузі, волонтери облаштували в о Запоріжжя, подалі від житлових будинків. Там зробили конструкцію з броньованого металу та зімітували військову техніку.

тренувальний майданчик
Інструктаж, як правильно кидати запалювальну суміш, проводить волонтер Євген. В мирний час чоловік працював електриком:
"Почали питати, цікавитися, тому й організували цей невеликий полігон і люди знаходять в інтернеті номери телефонів і приїжджають, запитують, тренуються. Багато хто з першого разу зрозумів все, кидає, все виходить. Є такі, що по декілька днів підряд їздять тренуються", — розповідає інструктор.
Він каже, що за день на заняття приїздять до 30 осіб. Наймолодшому учаснику 17 років, найстаршому – близько 70.

позначки на паркані
Щоб кожен розумів, з якою силою треба кидати – на паркані наклеєні жовті позначки на відстані 10, 15 та 20 метрів. Євген пояснює, найголовніше – це правильно поводитися з вогнем. Жбурляючи пляшку, потрібно тримати фітель подалі від себе.

Тренування із кидання "бандеросмузі"
"Найчастіша помилка, яку роблять люди, це беруть по одному, а в процесі починають перевертати. І тоді так і виходить, що фітель летить над вами", — каже він.

На майданчику обов'язково є вогнегасник
Волонтер Олексій додає, що на базі тренувань, є все необхідне, вогнегасник, суміш для коктейлів, запальник та робочий одяг, який дають накинути тим, хто тренується. Також є і запас коктейлів, але і люди приїздять зі своїми.
Він підкреслює, що базу тренувань обладнали спеціально подалі від житлових будинків, аби нікому не заважати, а після занять все гасять та перевіряють, аби не сталося пожежі. Чоловік наголошує, що вдома пробувати кидати такі "бандеросмузі" в жодному разі не можна, аби не травмувати себе та інших, і не спричинити загоряння. Каже, для цього і створили цю базу, аби охочі відточували свої навички саме тут.