Чоловіки проводять своїх дружин та дітей до кордону і повертаються воювати. Деякі кажуть, що не знають, чи побачаться знову, але головне — відправити дітей у безпечне місце. Чекають по десять годин, щоб пішки перейти кордон. Є й такі, хто навіть не має змінного одягу.
"Не від доброго життя. Чи повернуться, чи ні – ніхто не знає. Страхуємося, щоби в нас не стріляли. Діти їдуть, а я залишаюся. Але надіємось, що зустрінемось...", – розповідає чоловік, який привіз свою сім’ю до кордону із Польщею.
За минулу добу, 5 березня, західний кордон України перетнули понад 133 тисячі людей, що більш ніж на 15 тисяч перевищує цифри попереднього дня, 4 березня. З них 116 тисяч долали кордон зі сторони України. Також на захід виїхали понад 17 тисяч транспортних засобів.
Держприкордонслужба закликає обирати менш завантажені пункти пропуску для виїзду з України. Зокрема, радять їхати не лише до Польщі, а й до Угорщини, Словаччини, Румунії та Молдови, де черги менші або взагалі відсутні.
"Більшість подорожуючих — 85 тисяч людей — обрали для перетину кордону пукти пропуску на польській ділянці. У результаті цього виникли накопичення людей і автомобілів", — пояснюють прикордонники.
Що відомо
- Черги на західному кордоні України почали утворюватися після повномасштабного вторгнення Росії на територію України.
- У зв’язку з агресією Росії та запровадженням воєнного стану на території України діє обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.
- Також на кордоні із Польщею, 25 лютого, відкрили два додаткові піші переходи – "Краківець-Корчова" та "Грушів-Будомєж".
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну. День 11. Онлайн
Біженці на кордоні з Польщею: 20-кілометрові затори та польові кухні
Тиснява, штурм електричок та запізнення потягів до Львова
Як фотостудію у Львові перетворили на притулок для переселенців
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!