Західний кордон України перетнула рекордна кількість людей з початку повномасштабного вторгнення РФ

Західний кордон України перетнула рекордна кількість людей з початку повномасштабного вторгнення РФ

Західний кордон України перетнула рекордна кількість людей з початку повномасштабного вторгнення РФ
Фото: AP

Кількість людей, які виїздять з України за кордон через повномасшатбне вторгнення Росії до України, знову зростає. Про це повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України.

Як підтвердили Суспільному в Держприкордонслужбі, після спаду, що відбувся впродож минулих днів, кількість знову пішла вгору, встановивши рекорд.

За минулу добу, 5 березня, західний кордон України перетнули понад 133 тисячі людей, що більш ніж на 15 тисяч перевищує цифри попереднього дня, 4 березня. З них 116 тисяч долали кордон зі сторони України. Також на захід виїхали понад 17 тисяч транспортних засобів.

Держприкордонслужба закликає обирати менш завантажені пункти пропуску для виїзду з України. Зокрема, радять їхати не лише до Польщі, а й до Угорщини, Словаччини, Румунії та Молдови, де черги менші або взагалі відсутні.

"Більшість подорожуючих — 85 тисяч людей — обрали для перетину кордону пукти пропуску на польській ділянці. У результаті цього виникли накопичення людей і автомобілів", — пояснюють прикордонники.

За даними на 15:00 6 березня, найбільш людними є пункти пропуску на кордоні з Польщею, особливо "Краківець", де в черзі стоять близько тисячі автівок і двох тисяч людей, які долають кордон пішки, та Рава-Руська (1000 авто й стільки ж пішоходів).

Значно менші черги на кордонах із іншими країнами. Приміром, на найбільш людному румунському пункті — "Порубному" — стоять близько 365 автівок і 20 пішоходів, на словацькому "Ужгороді" — 200 + 500, на угорській "Лужанці" та молдовській "Мамализі" — по 50 авто.

Порожні наразі пункти: "Дякове", "Солотвино" (Румунія), "Дзвінкове", "Вилок" (Угорщина), "Кельменці", "Росошани", "Сокиряни" (Молдова).

Також працівники західного кордону нагадують, аби українці, які вдалися до евакуації, "дотримувалися правопорядку, черговості та норм моралі під час перетину кордону і не пропонувати прикордонникам хабарі за позачерговий або незаконний перетин кордону".

Водночас, за підрахунками Держприкордонслужби, до України в'їхали 18 тисяч осіб, з них приблизно 14 тисяч — українці, які повернулися на батьківщину.

Загалом з 24 лютого в Україну повернулися близько 143 тисяч українців, 80% із них — чоловіки.

Що відомо

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День 11. Онлайн

Читайте нас в Instagram: головні новини регіону

На початок