Громадські організації вимагають ратифікувати Римський статут. Що це дає Україні

Громадські організації вимагають ратифікувати Римський статут. Що це дає Україні

Громадські організації вимагають ратифікувати Римський статут. Що це дає Україні
.

Активісти "Майдан SOS" у співпраці з іншими неурядовими організаціями вимагають від президента та парламенту негайно ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС). Приєднання до цього документу допоможе Україні швидше та ефективніше притягнути владу РФ до кримінальної відповідальності за скоєні злочини в Україні.

Про це ідеться у заяві на сайті організації.

"Ми звертаємося до Президента України та парламенту невідкладно ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду", – ідеться у документі.

До сьогодні Україна не ратифікувала Статут Міжнародного Кримінального Суду, що буде постійно створювати перешкоди у цих розслідуваннях і надалі в процесі суду. Ратифікація дозволить Україні суттєво пришвидшити процедури роботи МКС.

"На сьогодні ми не бачимо жодного логічного аргументу проти ратифікації Римського Статуту і вважаємо, що парламент має його ратифікувати зібратися на екстрене засідання для його ратифікації. Такий демонстративний акт також дасть чітке розуміння усім, що рано чи пізно їхні міжнародні злочини в Україні будуть розслідувані. Це безумовно матиме додатковий охолоджуючий ефект для них", – зазначили активісти.

Як відомо, 2 березня прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що 38 країн звернулося до МКС щодо негайного початку розслідування міжнародних злочинів в Україні, що є найбільшим поданням в історії МКС. Прокурор МКС в цей же час заявив, що розпочне негайне розслідування вчинених злочинів.

Що відомо

  • Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.
  • Міжнародний кримінальний розслідує та, за потреби, судить в обвинувачених у найтяжчих злочинах: геноцид, військові злочини, злочини проти людства.
  • Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні.

Читайте також

Вторгнення Росії в України — останні новини на Суспільному

Гроші, маскувальні сітки, донорство крові — чим та де можна допомогти армії

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок