У Димері та ближніх селах на Київщині люди залишились без електрики, тепла та поставок їжі. Російські війська розстріляли аптеки, магазини та деякі будинки.
Про це Суспільному повідомила депутатка Димерської селищної ради Наталя Кальченко.
За її словами, людям не можуть довезти хліб через замінований міст у Козаровичах. Село Катюжанка окуповане російськими військами. За словами депутатки, з домівок на центральній вулиці виселили українців та заселили росіян.
Місцеві жителі дістають їжу з погребів і діляться між собою. Кальченко каже, що магазини розграбовані, у селах люди організовуються і патрулюють. Запаси по паливу для генераторів вичерпані, через це люди сидять в холоді.
Раніше з Бородянки на Київщині евакуювали 200 людей, які перебували під завалами. Голова Київської облдержадміністрації Олексій Кулеба повідомив про гуманітарну кризу на Димерському напрямку, Поліссі, в Іванківській громаді. За його словами, українська сторона звернулася до міжнародних організацій, ООН, всіх можливих місій, щоб дозволили зробити гуманітарний коридор, щоб люди отримали продукти.
Що відомо
- 2 березня у Києві біля Південного вокзалу стався потужний вибух. Незначно пошкоджено інфраструктуру вокзалу та приміський поїзд.
- 2 березня Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН із проханням оголосити ухвалу про тимчасові заходи проти РФ.
- 1 березня у Києві російські війська завдали авіаудару по телевежі. Трапилось потрапляння в апаратну мовника. Загинули п'ятеро людей, ще п'ятеро дістали поранення. За годину цифрове мовлення загальнонаціональних каналів відновили.
- РФ розбомбила центр Харкова та Бородянку на Київщині. У Житомирі внаслідок авіаудару попередньо пошкоджено 10 приватних житлових будинків. Складною лишається ситуація в Херсоні — там вуличні бої. Водночас на Миколаївщині ЗСУ та місцеві жителі розбили колону російських військ. А в Мелітополі на Запоріжжі люди влаштували мирний мітинг, не даючи проїхати російській техніці, а потім намагалися її штовхати голіруч.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну. День восьмий. Онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!