Резолюція ООН щодо агресії Росії проти України — найпотужніша за всю історію, однак такі документи ніким не виконуються.
Про це у коментарі Суспільному заявив колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін.
"Резолюція Генасамблеї ООН щодо агресії Росії проти України справді символічна. Вона найпотужніша за всю історію, навіть більше ніж резолюція 2014-го року. Тоді було 100 країн, зараз 141. Реально виходить, що весь світ проти Путіна. В цьому сенсі є символіка, і політичний тиск теж є. Але на жаль резолюції Генасамблеї ніким не виконується, оскільки сама ООН знаходиться в тотальній кризі", — зазначив він.
Щодо наступного раунду переговорів, на думку ексміністра, то шансів звільнити Україну після них майже немає.
"Шанси звільнити Україну від російських військ за результатами другого раунду —напевно, ні. Тут я досить песимістичний, оскільки Путін має в голові місію побудови російської імперії. Він хоче послідовно іти далі, він зовсім не очікував такої реакції України та українців", — відзначив Клімкін.
На його думку, російський президент не очікував такої реакції західного світу, зокрема, що разом із західними країнами проти нього запровадять санкції і східні, такі як Японія. Дипломат зазначив, що наразі Путін "загнаний в кут" і небезпечний.
"Ми знаємо російську позицію, вони хочуть деукраїнізацію України, щоб Україна не була українською, щоб тут було щось на кшталт федералізації, щоб тут керувала Росія насправді, щоб було якесь міфічне спільне сусідство за головної ролі Росії, щоб ми перейшли в її сферу впливу. Тому задача наших переговорників насправді непроста, хоча справжні переговори відбуваються дещо в іншій площині", — наголосив він.
Що відомо
- Влада Японія ухвалила рішення "заморозити" активи ще чотирьох російських банків у зв’язку з повномасштабним вторгненням військ РФ в Україну.
- 70 японців, серед яких 50 колишніх членів сил самооборони Японії та два ветерани Французького іноземного легіону, подали заявки на приєднання до українського Інтернаціонального легіону тероборони.
- Канада запровадила санкції проти ключових співробітників "Газпрому" та "Роснефти".
- 22 лютого президент США Джозеф Байден оголосив про перший пакет нових санкцій проти Росії. Йшлося про запровадження обмежень проти фінансових інституцій Росії та блокування сертифікації газогону "Північний потік-2". 24 лютого Байден заявив про запровадження нового пакету санкцій проти Росії. Зокрема, йдеться про експортні обмеження та санкції на експорт високотехнологічної продукції до РФ. Також розширено перелік підсанкційних російських банків та осіб.
- 25 лютого США офіційно оголосили про запровадження санкцій проти президента Росії Володимира Путіна через російське вторгнення в Україну. Окрім США, санкції проти Путіна і Лаврова запровадили Велика Британія і Європейський Союз. Про аналогічні обмеження вже оголосила Канада.
- Міністерка закордонних справ Австралії Меріс Пейн анонсувала санкції проти Росії через вторгнення в Україну. Вони стосуватимуться президента РФ Володимира Путіна, міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова і 339 російських депутатів та восьми російських олігархів.
- Південна Корея теж вирішила долучитися до міжнародних санкцій проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну.
- Швейцарська компанія, яка побудувала газопровід "Північний потік-2" з Росії до Німеччини, розглядає можливість подання заяви про неплатоспроможність, повідомляє Reuters.
- Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що Євросоюз вирішив повністю закрити повітряний простір для російських літаків.
- Постійні представники Європейського Союзу схвалили список із семи російських банків, які відключать від всесвітньої платіжної системи SWIFT.
- Корпорація Boeing заявила, що припиняє обслуговування та технічну підтримку російських авіакомпаній через збройну агресію РФ проти України.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну. День восьмий. Онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!