Як нині працює транспорт у Кропивницькому

Як нині працює транспорт у Кропивницькому

Доповнено
Як нині працює транспорт у Кропивницькому
Фото: Кропивницька міська рада

2 березня кропивничан перевозять на 28 тролейбуси та 32 автобуси менше, ніж до початку вторгнення Росії в Україну. Кількість маршрутів також зменшилась. Одна з причин – заборона їздити з тонувальною плівкою.

Як працює "Електротранс"

У місті їздять 22 тролейбуса і 16 автобусів комунального підприємства "Електротранс". Про це Суспільному розповів начальник управління транспорту Кропивницької міськради Віктор Житник. Автопарк "Електротранса" налічує 50 тролейбусів і 46 автобусів. Чому виїхали не всі, Віктор Житник пояснює так: "Ми виконуємо мобілізаційні завдання".

За його словами, слідкувати за транспортом можна у додатку "EasyWay Кропивницький".

Як працюють перевізники

Як сказав Віктор Житник, за угодою з міською радою сім перевізників Кропивницького повинні забезпечити 350 маршруток. Вони працюють на 22 маршрутах. Не знає, скільки маршруток їздять сьогодні.

Розповідає, 1 березня розмовляв з начальником управління патрульної поліції в області Антоном Цюцюрою. "Він заборонив виїжджати маршруткам із тонованою плівкою, будуть серйозні санкції. Я повідомив про це перевізникам. І сьогодні ми бачимо таку ситуацію на дорозі".

За його словами, є маршрутні автобуси, на яких тонувальну плівку зняти неможливо. "Її важко зняти у такому об’ємі! Тому транспорт буде з'являтися потихеньку".

За словами заступника голови обласної асоціації перевізників Дмитра Вінницького, сьогодні працюють маршрути № 4, 6, 21, 44 та 113. Кількість маршруток не знає. Каже, плівка – це не головна причина, чому водії не виїжджають на маршрут. "Після сирен вчора багато машин виїхало, а сьогодні не захотіли. Вчора поліція зупиняла під час сирени, висаджували пасажирів із салону, забороняли їздити взагалі".

Що кажуть водії

Водій маршруту №220 Олександр Дощенко каже, на маршруті три машини. Одна з них зламана, друга не виїжджає. Об'їжджає коло за годину. "А тонування у мене немає".

Водій автобуса №118 Юрій Карявкін сказав: "Працюємо в режимі, як повинно бути. Потік зранку величенький і на сидячих, і на стоячих місцях".

Що кажуть пасажири

"Я лікарка, мені треба доїхати. На годину раніше виходжу, навіть на півтори", – кропивничанка Таїса Валюх.

"Я виїхала нормально, зранку було все нормально. 113-й нормально ходить", – кропивничанка Ірина Пашинська.

"Водій 21 маршруту сказав мені, що на лінії дві машини тільки. Я його хвилин 15 чекав. Вікна були затоновані. Раніше 21-й кожні п'ять хвилин їздила. А нині інколи доводиться йти пішки, щоб добратися до військкомату", – кропивничанин Володимир Пойда.

Речник патрульної поліції в області Дмитро Поперешняк говорить, з 2 березня перевізників зобов'язали зняти тоновані плівки з вікон маршруток. "Тонування вікон не дозволяє бачити те, що відбувається в салоні. Це у зв’язку із можливим пересуванням містом різного роду ворожих елементів. Ці обмеження продиктовані ситуацією в країні".

Що відомо

Читайте також

На початок