Протягом двох днів на лікування до Волинського онкоцентру поступило 10 пацієнтів з інших областей України, — розповів Суспільному керівник медзакладу Юрій Малімон.
Нині в онкоцентрі надають лише ургентну медичну допомогу.
Зі слів Юрія Малімона, цього тижня в медзакладі призупинили планові операції. Це пов’язано з тим, що відділення реанімації перенесли у підвальне приміщення, бо часто оголошують тривогу і важко спускати вниз пацієнтів, які не можуть самостійно пересуватися.
Нині у реанімаційному приміщенні двоє пацієнтів. Решту приміщень використовують, як укриття.

З третього поверху онкоцентру, де розміщене хірургічне відділення, усіх пацієнтів перевели на другий.
"Це у випадку того, якщо відімкнеться світло, не буде працювати ліфт і ці пацієнти зможуть спокійно перейти у підвал, який пристосований як бомбосховище", — говорить завідувач хірургічного відділення Віталій Супрунець.

Іде досить великий потік пацієнтів, які розпочали лікування в київських онкоцентрах, онкоцентрах Харкова. Ми їх приймаємо, нікому не відмовляємо, — каже Юрій Малімон.
Суспільне поспілкувалося з пацієнтами, яким через бойові дії довелося поїхати з дому.
Поліклінічне відділення онкоцентру приймає пацієнтів без обмежень. Зараз на лікуванні у стаціонарі перебувають 130 хворих, яким не можна відтермінувати терапію. У мирний час пацієнтів – орієнтовно 200, — говорить керівник волинського онкоцентру.
Що відомо
- Протягом 2021 року у Волинському центрі онкології пролікували дев'ять тисяч волинян та провели понад дві тисячі операцій.
- На Волині підготували понад дві тисячі місць для розміщення вимушених переселенців. Вже надали прихисток для 383 людей, які тікають з міст, де триває активна фаза боротьби з російськими окупантами.
- На Волині цілодобово працює "гаряча лінія" для вимушено переміщених українців. Такі центри наразі працюють у місті Володимирі, Нововолинську, Ковелі та Луцьку.