З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну

З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну

Ексклюзивно
З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну
Фото Ірина Сметаніна

За кордоном люди постять публікації на підтримку України, збирають допомогу та виходять на мітинги, закликаючи свої уряди ввести санкції проти Росії.

Суспільне поспілкувалося з черкащанами, які живуть у різних куточках світу і підтримують Україну у війні з російською пропагандою.

Сполучені Штати Америки

З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну
Сан-Дієго, США. Фото Костянтин Снісаренко

Сан-Дієго

Костянтин Снісаренко, 38-річний розробник програмного забезпечення проживає у США в місті Сан-Дієго. Чоловік 30 років тому виїхав із батьками з Черкас. Розповів, що на підтримку України в місті, де він нині проживає, збираються мітинги:

"Взагалі всі, кого знаю тут в Сан-Дієго, підтримують Україну і ненавидять Путіна. В перший же день атаки мені написали дуже багато співробітників, друзів, навіть із ким давно не бачився: питали за Україну. А на мітингу підходили і питали, куди гроші здавати", — розповів чоловік.

З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну
Костянтин Снісаренко. Фото Костянтин Снісаренко

За його словами, в новинах показують, що відбувається в Україні.

"У нас по телевізору Україну крутять, кажуть, так вийшло. Я телевізор вже з 2004 року не дивлюсь, більше ютуб або читаю новини. Але всі про це постійно говорять. Всі, хто тут живуть, всі бачать і усвідомлюють реалії, й хочуть, щоб Україна вистояла".

З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну
Колаж Суспільне Черкаси, фото Костянтин Снісаренко

На мітингах до українців, за словами чоловіка, приєднувались і грузини, і білоруси, і американці та не лише:

"Був серед нас італієць з українським прапором. Китайці підходили, хотіли придбати українські синьо-жовті маски, щоб у них ходити. Реально, друзі, всі нації - і мексиканці, і в'єтнамці, і бразильці хвилюються, як там в Україні. Співробітники з Коста-Ріки писали також. Ну просто реально увесь світ переживає за Україну".

Еверетт, Вашингтон

З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну
Ірина Сметаніта та її донька (справа на ліво). Суспільне Черкаси

Черкащанка Ірина Сметаніна нині проживає в місті Еверетт у штаті Вашингтон США. Розповіла, що там теж люди збираються на мітинги:

"У нас тут люди розібрали прапори на найближчих складах Амазону, розібрали жовту та блакитну тканину у магазинах, сидимо самі шиємо прапори. На мітинги йдуть усі: й емігранти з України, Польщі, Білорусі та американці, навіть китайці вчора були з якимось дивним прапором). Збирали допомогу армії, гроші, черевики, рюкзаки, аптечки, джгути для зупинки артеріальної кровотечі тощо. Сьогодні прочитала в одній із груп, що хочуть зібрати продукти та відправити до України".

З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну
Колаж Суспільне Черкаси, фото Ірина Сметаніна

За словами Ірини, 27 та 28 лютого Спейс Нідл та колесо огляду у Сіетлі були підсвічені кольорами українського прапора.

Канада

З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну
Фото Катерини Остапець

Катерина Остапець — уродженка села Худяки, усією сім’єю емігрували з Черкас у 2015 році. Нині проживають в місті Калгарі, Канада. Вони шиють українські прапори, які використовують на акціях на підтримку України.

З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну
Колаж Суспільне Черкаси, фото Катерини Остапець

"Коли у мене запитують, чого ти удаєш, що хвилюєшся за Україну, ти ж із неї втекла? Я часто не знаходжу слів. Багато є причин для життя «по ту сторону» кордону, але зараз не про те. Навіть тут ми — українці, навіть тут в «теплі-добрі» нам болить, навіть тут ми не спимо, навіть тут ми плачемо, навіть тут ми намагаємося допомогти після того злощасного 24 лютого…", — розповіла Катерина

Данія

З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну
Марина Бабич

Черкащанка Марина Бабич поїхала з Черкащини за кордон 20 лютого 2022 року. Хотіла погостювати у сестри, втім, повернутися не вдалося:

"Я зараз на данському острові Борнхольм. Я поїхала туди ще до початку повномасштабної війни. Вчора (27 лютого — ред.) ми організували мітинг, щоб зібрати кошти й показати на данському телебаченні, що зараз відбувається в Україні. Ми думали, що прийде людей 50 і то більшість українців, а прийшло десь 300 людей, серед них чимало данців, ми реально не очікували такого".

З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну
Колаж Суспільне Черкаси, фото Марини Бабич

"Я просто стояла і плакала, це — важко. Через війну я не можу повернутись додому, моя сім'я і друзі нині ховаються у підвалах. Мені було соромно, що я стою, гімн співаю, поки вони ховаються в укриттях. Але хочеться думати, що ці мітинги й збори коштів матимуть результат", — сказала Марина.

За словами жінки, приблизно за годину такого мітингу активістам вдалося зібрати 50 тисяч гривень для української армії та біженців.

"Ще по телебаченню мали також показати реквізити для подальшого збору коштів, тому це не остаточна сума. Цього ж дня, я знаю, що був мітинг у столиці Данії, там близько 30 тисяч людей зібралося", — розповіла Марина.

Польща

У Польщі нині перебуває черкащанка Олександра Баніна:

"Польща дуже підтримує українців, не словом, а ділом. У Вроцлаві відбуваються невеликі протести, збирається десь по 500-800 осіб, але це тільки через те, що більшість людей займаються волонтерством. Там є ціла черга, аби приєднатися, але кажуть, що потреб вже немає", — розповіла дівчина.

З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну
Колаж Суспільне Черкаси, фото Олександра Баніна

Вона була за кордоном, коли почалася повномасштабна війна. Зараз Олександра допомагає там волонтерам.

"По місту є багато пунктів, де люди надають житло, консультації з будь-яких питань, забезпечують одягом, їжею, ліками. Проїзд польською залізницею зараз безоплатний, у Вроцлаві так само і з міським транспортом. Щонайменше одна лікарня вже пропонує безоплатні послуги".

За словами черкащанки, по всьому Вроцлаву розвішані українські прапори, облаштована підсвітка у національних кольорах.

"Люди теж ходять зі стрічками, прапорами та вітаються "Слава Україні". Заклади харчування пропонують безкоштовну їжу або донейтять з прибутку нашій армії й фондам", — розповіла Олександра.

За її словами, вона якнайшвидше хоче повернутися додому в Україну.

Японія

З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну
Наталія Коробченко

Наталія Коробченко родом з Кам'янки на Черкащині. Нині проживає в Токіо в Японії. За її словами, акції на підтримку України почали збирати українці.

"Перша акція в Токіо була нечисельною: прийшло із десяток людей. На другу ми вже змогли зібрати дві тисячі. Там були не лише українці, а й люди з іншим країн – з Білорусі, Латвії, Франції, Ірану, Індії, Філіппін, навіть із Росії. Люди приходили, стояли з плакатами, нашими прапорами, кричали «Ні війні», «Путін, геть!» тощо", — розповіла Наталія.

Крім цього, за словами жінки, люди збираються по інших великих містах Японії, таких як Наґоя, Осака, Кіото, Нара, Саппоро, Фукуока тощо.

"Ми, українці, спілкуємося із місцевими журналістами і намагаємося їм пояснювати, що відбувається. Бо японці не дуже розуміють, що взагалі відбувається. Спершу вони думали, що це ми агресори, а Росія бідна і нещасна. І коли вже починаєш їм пояснювати, у них, так би мовити, «відкриваються очі». Є люди, які начебто вивчали інформацію і розуміють відразу, що це все погано, а є такі, кому треба пояснювати. В принципі адекватні телеканали, які тут є, працюють на підтримку України", — розповіла черкащанка.

З нами весь світ: як черкащани за кордоном підтримують Україну
Колаж Суспільне Черкаси, фото крайове товариство Японії

За її словами, під час мітингу активісти висловлювали список санкцій, щоб Японія застосувала до Росії.

"Прем’єр-міністр Японії, наскільки мені відомо, підтримав ці санкції. Прості японці надсилають кошти на підтримку українців. Готові передавати й гуманітарку. Керівник великого японського маркетплейса перерахував на підтримку української армії 3,7 мільйона доларів", — повідомила Наталія.

З її слів, на сьогодні про Україну говорять усі, бо у Японії з Росією є проблема, яка стосується Курил, і Японії треба бути готовою в разі чого теж оборонятися.

Що відомо

  • В Умані із 27 лютого комендантська година почнеться раніше — із 19:00 і триватиме до шостої ранку, розповіла міська голова Ірина Плетньова.
  • У Черкасах та області 27 лютого комендантська година почнеться на дві години раніше — із 20. Триватиме, як зазвичай, до шостої ранку, повідомив голова ОДА Олександр Скічко.
  • З 24 лютого по усій території Черкаської області з 22:00 до 6:00 розпочала діяти комендантська година. Про це повідомив голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко. У цей час заборонено перебувати на вулиці та в інших громадських місцях без спеціальних перепусток і посвідчень. Їх отримають працівники підприємств, установ і організацій, що забезпечують життєдіяльність області.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди