Білорусь слідом за Росією відмовилася від участі на останніх етапах Кубка світу з біатлону

Білорусь слідом за Росією відмовилася від участі на останніх етапах Кубка світу з біатлону

Білорусь слідом за Росією відмовилася від участі на останніх етапах Кубка світу з біатлону
AP

Білоруські біатлоністи мали виступати як нейтральні атлети, але тепер не змагатимуться взагалі.

Білорусь офіційно відмовилася від участі на заключних етапах Кубка світу з біатлону. Про це повідомляється на сторінці білоруської федерації біатлону в Instagram.

У суботу, 26 лютого, Міжнародний союз біатлоністів позбавив Росію та Білорусь прав виступати під державними прапорами та символікою через вторгнення РФ на територію України. Тобто, виступати біатлоністи цих країн могли лише як нейтральні атлети.

Читайте також: Підрив нафтобази під Києвом, бої в Харкові та Білорусь. Вторгнення РФ, день четвертий. Онлайн

Росія першою відреагувала на рішення IBU позбавити права виступати під державними прапорами. Союз біатлоністів Росії вирішив не виставляти спортсменів на заключні етапи Кубка світу у сезоні 2021/22.

На наступний день відповідне рішення ухвалили і у Білорусі. У федерації біатлону Білорусі коротко повідомили, що заключні етапи Кубка світу пройдуть без участі їхніх спортсменів.

Таким чином, спортсмени трьох країн не будуть представлені на заключних етапах Кубка світу. У тому числі це стосується українських біатлоністів: зокрема, Дмитро Підручний вступив у лаву Національної Гвардії через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Читайте також: Двоє учасників Олімпіади-2022 приєднались до лав Нацгвардії України

Крім цього, біатлоністи з Білорусі втратять можливість поборотися за Великі і малі кришталеві глобуси у сезоні 2021/22. У топ-10 загального заліку Кубка світу йшли Дінара Алімбєкава (друге місце) та Ганна Сола (восьме).

Алімбєкава також йшла третьою у заліку спринтерських гонок та четвертою у переслідуванні та масстарті, тоді як Сола - четвертою у спринті.

Останні реакції спортивного світу на повномасштабне вторгнення Росії до України

На початок